Dział: PRASA

Dodano: Marzec 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje prof. Wacław Strykowki, legenda, współtwórca kierunku pedagogika medialna

„Z chwilą śmierci Profesora polska pedagogika i nauki o edukacji poniosły wielką stratę” - napisano na stronie Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN (fot. Rafał M. Socha (Azymut) CC BY-SA 4.0)

W wieku 82 lat zmarł Wacław Strykowski, pedagog, profesor zwyczajny, specjalista w zakresie technologii kształcenia, prekursor pedagogiki medialnej. Był też kierownikiem Studenckiego Teatru Nurt w Poznaniu.

Profesor Strykowski poświęcił się w swojej pracy naukowej technologii kształcenia. Był twórcą i prezesem Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. W latach 1987–1993 był członkiem i sekretarzem naukowym Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, a w latach 1995-2024 prezesem Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych.

Od 2003 roku zasiadał w Radzie Polskiej Fundacji Upowszechniania Nauki, był też członkiem Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej przy MEN i rzeczoznawcą środków dydaktycznych MEN, w zakresie ścieżki Edukacja czytelnicza i medialna.

„Z chwilą śmierci Profesora polska pedagogika i nauki o edukacji poniosły wielką stratę” - napisano na stronie Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Zapytany kiedyś, czym zajmowałby się, gdyby nie był naukowcem, stwierdził, że poświęciłby się działalności artystycznej lub teatralnej, w każdym razie - estradowej. Próbował tego już wcześniej, w czasach studenckich był szefem Studenckiego Teatru Nurt w Poznaniu.

(PAR, 14.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.