Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pochwaliła się wczoraj wiosenną ofertą programową. Program Marka Sierockiego

"Będziemy mieszkać razem" to jedna z wiosennych nowości TVP 2 (fot. materiały prasowe)

TVP 1 wiosną pokaże nowe seriale "Matylda" i "Będziemy mieszkać razem". W TVP 2 wśród nowości znajdą się programy Marka Sierockiego i twórców internetowych.

"Matylda" (w niedziele o 20.20, od 10 marca) to serial kostiumowy o losach młodej buntowniczki, córki uczestnika powstania styczniowego. W tytułowej roli występuje Maria Kowalska.

Z kolei serial obyczajowy "Będziemy mieszkać razem" (w piątki o 21.35, od 8 marca) opowiada o losach Polaków i Ukraińców w pierwszych dniach i miesiącach pełnoskalowej wojny w Ukrainie.

Nowością będzie serial dokumentalny "Chirurdzy" (w środy o 23.10, od 6 marca), przybliżający sylwetki polskich chirurgów z Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Od tego tygodnia emitowany jest również nowy magazyn społeczno-interwencyjny "Reporterzy" (od poniedziałku do piątku o 20.15), który prowadzą Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński i Jacek Pawlewski.

Do TVP wraca również "Magazyn ekspresu reporterów", który od 17 marca w niedziele o 22.20 w TVP 1 prowadzić będzie ponownie Michał Olszański.

W wiosennej ramówce Jedynki pojawi się również szósta edycja reality show "Sanatorium miłości" (w niedziele o 21.20, od 10 marca).

W TVP 2 pojawił się serial "Erynie" (w czwartki o 23, od 7 marca) na podstawie powieści Marka Krajewskiego z Marcinem Dorocińskim w roli komisarza Popielskiego, będącego postrachem przedwojennych, lwowskich kryminalistów. W październiku 2022 roku miał premierę w TVP VOD, a we wrześniu 2023 trafił do ramówki TVP HD. 

W cyklu monograficznych koncertów "Muzyka na dobry wieczór" (w piątki o 20.50, od 8 marca) swoją twórczość zaprezentują znani artyści.

Marek Sierocki będzie miał swój nowy program muzyczny "To jest grane" (w piątki o 21.55, od 8 marca), w którym co tydzień prezentowane będą największe hity z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów, ilustrowane fragmentami teledysków.

Nową propozycją TVP 2 będzie "No... wiadomo" (w soboty o 17.25, od 9 marca). Autorami programu - będącego 25-minutowym skrótem wiadomości - są młodzi twórcy internetowy. Program poprowadzą: Aleksander Lipski, Julia Święch - twórcy kanału Orientuj się - oraz tiktoker Kacper Zembrzucki.

Z kolei od 24 lutego w soboty o 20 oglądać można siódmą edycję muzycznego talent show "The Voice Kids".

(KOZ, 08.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.