Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska złożyła pozew przeciwko Adamczykowi, Pereirze i Tulickiemu

Od 20 do 29 grudnia 2023 roku TVP nie mogła emitować reklam (fot. materiały prasowe)

Spółka Telewizja Polska w likwidacji złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Michałowi Adamczykowi, Samuelowi Pereirze i Marcinowi Tulickiemu. Domaga się od nich 1,33 mln zł odszkodowania za utrudnianie korzystania z infrastruktury budynku TAI przy pl. Powstańców Warszawy.

„Wobec braku reakcji ze strony byłych dyrektorów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na wezwania do zapłaty, Telewizja Polska SA w likwidacji złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o zapłatę kwoty 1.330.597,39 złotych przeciwko Michałowi Adamczykowi, Samuelowi Pereirze oraz Marcinowi Tulickiemu” – podano wczoraj w komunikacie prasowym TVP.

Czytaj też: „Newsweek”: producent oskarża ludzi z TVP Jacka Kurskiego o wzięcie łapówki za „Va banque”

I dalej podano: „Powództwo dotyczy szkody, którą Spółka poniosła w związku z bezprawnymi działaniami pozwanych, które pozbawiły TVP możliwości korzystania z infrastruktury znajdującej się w budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7. W wyniku tych działań, mających realny wpływ na emisję niektórych programów, w okresie od 20 do 29 grudnia 2023 r., z uwagi na zaprzestanie emisji audycji w TVP Info oraz TVP3 nie doszło do emisji filmów reklamowych i wskazań sponsorskich”.

Michał Adamczyk podtrzymuje, że jest obecnie jedynym legalnie wybranym prezesem TVP, bo otrzymał nominację od Rady Mediów Narodowych.

Czytaj też: Karolina Soczewka stałą prowadzącą "Nowy dzień" w Polsacie i Polsat News

(MZD, 05.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.