Dział: RADIO

Dodano: Marzec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roman Wawrzyniak zwolniony z Radia Poznań. To on mówił na antenie o „tęczowej zarazie”

Roman Wawrzyniak pracował w Radiu Poznań od 2020 roku (fot. Twitter.com/RomanWawrzyniak)

Radio Poznań zwolniło dziennikarza Romana Wawrzyniaka - dowiedział się "Presserwis". W 2020 roku nazwał on na antenie publicznego radia osoby LGBT "tęczową zarazą".

Roman Wawrzyniak potwierdził zwolnienie w osobliwy sposób, pisząc "Presserwisowi": "Potwierdzam, że »uśmiechnięta koalicja rotacyjnego maturzysty« dokonała politycznych czystek w Polskim Radiu Poznań. W moim przypadku, likwidator rozgłośni, uzasadnił decyzję o zwolnieniu argumentami wprost zapożyczonymi z uporczywej propagandy »Gazety Wyborczej«. Moich wiernych słuchaczy serdecznie pozdrawiam i zapraszam już w czerwcu do wolnych mediów bez cenzury".

W 2020 roku Roman Wawrzyniak w porannej audycji Radia Poznań zestawił osoby LGBT z faszystami, nazywając je "tęczową zarazą" i "barbarzyńcami". Rada Etyki Mediów uznała, że naruszył on "zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady: szacunku i tolerancji - nakazującą poszanowanie ludzkiej godności, oraz wolności i odpowiedzialności - zgodnie z którą wolność mediów nakłada na dziennikarzy odpowiedzialność za treść i formę przekazu".

W lutym 2021 roku członkowie rady programowej Radia Poznań wyliczyli, że od lipca do października 2020 Roman Wawrzyniak aż 36 razy rozmawiał na antenie w sposób, który obrażał społeczność LGBT.

Roman Wawrzyniak przez lata był redaktorem naczelnym w telewizji WTK w Poznaniu. W 2016 roku zaczął pracować w TVP Poznań, jednak po konflikcie z ówczesną dyrektorką Agatą Ławniczak odszedł z telewizji. W połowie 2020 roku rozpoczął pracę Radiu Poznań.

(KOZ, 04.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.