Dział: RADIO

Dodano: Luty 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Nogaś został wicedyrektorem radiowej Trójki. Z Radiem Nowy Świat pożegnał się esemesem

Michał Nogaś (screen: Wyborcza.pl)

Michał Nogaś został w piątek wicedyrektorem Programu III Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

"Będzie wspierać Agnieszkę Szydłowską w odbudowie programu i renomy Programu Trzeciego Programu Polskiego Radia" - napisali w mailu do pracowników radia kierujący spółką Paweł Majcher i Juliusz Kaszyński. 

Michał Nogaś odszedł z radiowej Trójki - po 16 latach pracy - jesienią 2016 roku. Pracował w serwisach Agory i Radiu Nowy Świat.

 - Mam poczucie, że wracam do domu. Wiem, że przed nami ciężka praca i to jest ten moment, w którym trzeba odbudować Trójkę - ale stworzyć nowe radio, a nie kopiować znane wzorce. Jak mówiła Agnieszka Szydłowska, to będzie ewolucja, a nie rewolucja. Bardzo liczymy na zaufanie - mówi Michał Nogaś. 

- Z Michałem poznaliśmy się w radiowej Trójce i niezliczoną ilość razy współpracowaliśmy przy różnego rodzaju programach. Dlatego wiem, że mogę liczyć na jego profesjonalizm i kreatywność w każdym radiowym aspekcie. Takiego współpracownika potrzebuję w tym ważnym momencie – dodaje Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Czytaj też: Dziennikarze Radia 357 i RNŚ zapewniają, że nie wrócą do Trójki. Bo nie ma do czego

Radio Nowy Świat poinformowało na Facebooku o sposobie, w jakim ze stacją rozstał się Nogaś: "Część z Was już pewnie wie, że Michał Nogaś rozstaje się z naszym radiem. Dzisiaj, za pomocą smsa, poinformował Redaktorkę Naczelną o swoim natychmiastowym odejściu. W związku z powyższym informujemy o zmianach w ramówce".

Przypomnijmy, że w połowie stycznia Polskie Radio potwierdziło nieoficjalne informacje "Presserwisu" z początku roku i ogłosiło, że Agnieszka Szydłowska została dyrektorką Programu III.

Jak podano, "decyzja ta to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości".

Czytaj też: Nowa szefowa Trójki spotkała się z zespołem. "Nie chcę burzyć 357 i Radia Nowy Świat"

"Mam pewność, że Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie. Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójki" - mówił wtedy cytowany w komunikacie Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

(KOZ, 09.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.