Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa szefowa Trójki spotkała się z zespołem. "Nie chcę burzyć 357 i Radia Nowy Świat"

- Przychodzi bez pychy, z odpowiednią pokorą i dystansem, ale nie nierealistycznym myśleniem - mówi jeden z dziennikarzy Programu III o Agnieszce Szydłowskiej (na zdjęciu) (fot. Michał Żebrowski/East News)

Nowa dyrektorka radiowej Trójki Agnieszka Szydłowska zapowiedziała zespołowi, że do zmian w Programie III może dojść około 1 kwietnia, czyli  wtedy, kiedy przypadają urodziny rozgłośni. - To właściwa osoba na właściwym miejscu - mówi o nominacji Szydłowskiej wiceprezes Grupy Eurozet Adam Fijałkowski.

Agnieszka Szydłowska w roli szefowej Programu III zajęła miejsce Marcina Wąsiewicza. W czwartek po raz pierwszy spotkała się z zespołem.

Czytaj też: News: Świrski nie ukarze Radia Szczecin i TVP za sprawę syna posłanki Filiks. "Oburzające"

Cytowana przez Polskieradio.pl nowa dyrektorka podkreśliła, że nie będzie odtwarzać "starej Trójki", ale czerpać z jej wielkiej tradycji i dorobku.

"Po pierwsze bardzo bym chciała, żeby jasne stało się, że moją intencją nie jest burzenie, tylko budowanie. Nie chcę burzyć wspaniale działających obywatelskich projektów, jakimi są Radia 357 czy Nowy Świat, do których poszli moi wspaniali koledzy i koleżanki dalej spotykać się ze słuchaczami i słuchaczkami" - powiedziała Agnieszka Szydłowska.

W rozmowie z radiową Jedynką Szydłowska stwierdziła: "Chcę, żeby na tej antenie wróciło słowo i muzyka bardziej różnorodna niż obecnie. Chciałabym także, żeby ta antena znowu przywiązywała do siebie ludzi".

Jak dowiedział się "Presserwis", nowa szefowa Trójki na spotkaniu zapowiedziała m.in., że na antenę wrócą audycje autorskie, a także ambitna, wielostronna publicystyka. Jako datę, kiedy może dojść do zmian, miała wskazać okolice 1 kwietnia, czyli dnia urodzin anteny.

- Przychodzi bez pychy, z odpowiednią pokorą i dystansem, ale nie nierealistycznym myśleniem - mówi nam jeden z dziennikarzy Programu III.

Wiceprezes Grupy Eurozet Adam Fijałkowski uważa, że Agnieszka Szydłowska jest idealną kandydatką na dyrektorkę radiowej Trójki. - To właściwa osoba na właściwym miejscu - nie ma wątpliwości Fijałkowski, który kiedyś zatrudniał Szydłowską w Programie III. - Agnieszka daje gwarancję poziomu i szansę na zbudowanie nowoczesnej rozgłośni dla młodej polskiej inteligencji, dla pokolenia 30-latków. Nie wiem, jakie plany ma Agnieszka, ale dziś nie widzę sensu odbudowywania dawnej Trójki, skoro istnieją Radio 357 i Radio Nowy Świat - uważa.

Agnieszka Szydłowska przez 17 lat była dziennikarką Programu III Polskiego Radia. Zdecydowała się odejść z Trójki w maju 2020 roku po tym, jak ówczesna dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów. We wrześniu 2020 roku Szydłowska dołączyła do zespołu Newonce.radio.

(KOZ, 19.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.