Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Matylda" i "Sanatorium miłości" w TVP 1 od 10 marca w niedzielne wieczory

W tytułowej roli występuje Maria Kowalska (fot. materiały prasowe)

TVP 1 od niedzieli 10 marca emitować będzie nowy serial kostiumowy "Matylda" i kolejną edycję reality show "Sanatorium miłości".

"Matylda" to 13-odcinkowy serial o losach młodej buntowniczki, córki uczestnika powstania styczniowego. Akcja rozgrywa się na Lubelszczyźnie. Historia jest tylko tłem, ale powstanie ma ogromny wpływ na losy bohaterów. Oddział, którym dowodził ojciec Matyldy Bilińskiej, został zdradzony przez Maurycego Rubina, a następnie zdziesiątkowany przez Rosjan. Tadeusza Bilińskiego zesłano na Sybir, a jego córka żyje w przeświadczeniu, że jest sierotą. Ucieka z pensji i oddaje się pod opiekę zubożałego wujostwa Różańskich. Helena Różańska postanawia wydać ją za syna wroga Bilińskich, który przejął ich rodzinny pałac. Matylda jest już jednak zakochana w lekarzu Robercie Bodenie.

W tytułowej roli występuje Maria Kowalska. Maurycego Rubina gra Mirosław Haniszewski, ukochanego Matyldy - Kamil Szeptycki. W serialu zobaczyć będzie można także Jędrzeja Hycnara, Ireneusza Czopa, Urszulę Grabowską, Małgorzatę Buczkowską i Dariusza Chojnackiego. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Lang. Opiekę merytoryczną nad zespołem scenarzystów sprawowała Ilona Łepkowska. 

Serial "Matylda", który powstał za prezesury Mateusza Matyszkowicza, oglądać będzie można w niedziele o 20.20, od 10 marca. Od końca stycznia produkcja dostępna jest w serwisie TVP VOD (w płatnej ofercie).

Także w niedziele i od 10 marca o 21.20 pokazywana będzie szósta edycja reality show "Sanatorium miłości". Nowy sezon został nagrany w 2023 roku. W programie, prowadzonym przez Martę Manowską, bierze udział 12 seniorów, którzy przyjadą do tytułowego sanatorium.

Piątą edycję "Sanatorium miłości" zimą 2023 roku oglądało w Jedynce średnio 2,34 mln widzów, a czwartą wiosną 2022 roku - 2,31 mln widzów (dane Nielsen Media).

(KOZ, 08.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.