Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info szuka chętnych do pisania pasków w „nowej, uczciwej i informacyjnej formie”

Praca polega na uważnym śledzeniu programu i wpisywaniu kluczowych cytatów z wypowiedzi gości i informacji o najważniejszych wydarzeniach (screen: Tvp.info)

Telewizyjna Agencja Informacyjna poszukuje osób odpowiadających za wpisywanie komunikatów na belkach widocznych na ekranie w trakcie emisji programów w TVP Info. W ostatnich latach praca na tym stanowisku została skompromitowana przez autorów tzw. pasków grozy.

Ogłoszenie o pracy dla tzw. belkowego umieścił na swoim profilu na Facebooku Paweł Moskalewicz, zastępca szefa TAI ds. TVP Info. ”Nie wiecie, o co chodzi? To przypomnijcie sobie tzw. paski grozy” – napisał Moskalewicz.

Po przejęciu Telewizji Polskiej przez Prawo i Sprawiedliwość w 2016 roku tzw. belki informacyjne, powszechnie nazywane „paskami” stały się elementem przekazu propagandowego. Często zawierały nienawistne, zmanipulowane komentarze o liderze ówczesnej opozycji Donaldzie Tusku (np. „przyczynił się do rabunku Polski”), czy prezydencie Warszawy Rafale Trzaskowskim („jest przeciwko katolikom”). Belkowi również ostrzegali: „Opozycja: jedzcie robaki zamiast mięsa”.

Paweł Moskalewicz w ogłoszeniu dodał: „No więc szukam na tę funkcję, ale w nowej, odświeżonej, uczciwej i informacyjnej formie”.

- Chcielibyśmy mieć jak najwięcej ludzi gotowych pracować na tym stanowisku – mówi Grzegorz Sajór, dyrektor TAI. - To trudna i odpowiedzialna praca. Polega na uważnym śledzeniu programu i wpisywaniu kluczowych cytatów z wypowiedzi gości i informacji o najważniejszych wydarzeniach. Sam się tym kiedyś zajmowałem. Dyżury trwają po sześć godzin i przez ten czas trzeba być maksymalnie skoncentrowanym – wyjaśnia Sajór.

(MAK, 08.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.