Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wielka Brytania nakłada sankcje na irańskich urzędników za grożenie śmiercią dziennikarzom

"Reżim irański i gangi przestępcze działające w jego imieniu stanowią niedopuszczalne zagrożenie" – stwierdził David Cameron (fot. Pixabay.com)

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi zostały nałożone sankcje na siedem osób i jedną organizację powiązane z Iranem, zamieszane w grożenie śmiercią dziennikarzom.

Urzędnicy irańscy objęci sankcjami (ich charakteru ani wysokości nie podano) są członkami jednostki 840 Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), która według dochodzenia telewizji ITV była zamieszana w spisek mający na celu zabójstwo dwóch prezenterów kanału informacyjnego Iran International w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Książę Harry chce od wydawcy "Daily Mail" 2 mln funtów tytułem opłat prawnych

"Reżim irański i gangi przestępcze działające w jego imieniu stanowią niedopuszczalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii" – oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron.

(MAC, 31.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.