Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 116 tys. zł zebrano w zbiórce dla okradzionej Krystyny Kurczab-Redlich

Krystyna Kurczab-Redlich jest autorką reportaży i książek o Rosji (fot. materiały prasowe Grupy Wydawniczej Foksal)

W serwisie crowdfundingowym Patronite.pl zebrano już ponad 116 tys. zł w zbiórce zorganizowanej przez dziennikarzy dla okradzionej autorki książek i reportaży o Rosji Krystyny Kurczab-Redlich. Zbiórka ma trwać jeszcze przez miesiąc.

W okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Krystyna Kurczab-Redlich padłą ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli jej oszczędności – 160 tys. zł.

Czytaj też: Zwolnienie grupowe w Agorze obejmie 180 osób. Jest porozumienie związków z zarządem

Paweł Sito, prowadzący program „Sito pyta” w kanale na YouTube Reset Obywatelski, skontaktował się z Mateuszem Lachowskim, do niedawna korespondentem Polsatu z Ukrainy, a obecnie dziennikarzem programu „19.30” w TVP i postanowili pomóc reportażystce. Na początku stycznia zorganizowali dla niej zbiórkę w serwisie Patronite.pl. Za cel postawili zebranie dla Krystyny Kurczab-Redlich 160 tys. zł.

Do wczoraj udało się zebrać 72 proc. docelowej kwoty, czyli ponad 116 tys. zł. Pieniądze wpłaciło ponad 1860 osób. Zbiórka dostępna jest pod tym linkiem.

Czytaj też: Dzienniki Polska Press pisały o WOŚP na pierwszych stronach. Choć nie wszystkie

(MAK, 30.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.