Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Szczecin przeprasza Magdalenę Filiks i jej rodzinę. "Żadne działania nie przywrócą życia"

Radio Szczecin składa przeprosiny wobec posłanki Magdaleny Filiks i jej rodziny "niezależnie od dalszych ustaleń" (screen: YouTube/Sejm RP)

Radio Szczecin opublikowało oświadczenie z przeprosinami dla posłanki Magdaleny Filiks. W oświadczeniu podpisanym przez likwidatora rozgłośni podkreślono, że stacja przeprasza niezależnie od tego, czy osoby pracujące w Radiu Szczecin mogły się przyczynić do "dramatycznego w skutkach zdarzenia".

Oświadczenie rozgłośni nawiązuje do publikacji byłego redaktora naczelnego radia – Tomasza Duklanowskiego. W grudniu 2022 roku opublikował on na stronach Radia Szczecin tekst na temat skazanego pedofila. Informacje zawarte w tekście mogły pozwolić na ustalenie tożsamości ofiar. Jedna z nich – nastoletni Mikołaj Filiks, syn szczecińskiej posłanki – w lutym 2023 roku odebrał sobie życie.

"Przepraszamy Magdalenę Filiks i jej rodzinę"

Teraz w oświadczeniu podpisanym przez Roberta Murawskiego, prawnika i likwidatora spółki PR Szczecin, czytamy:

"W świetle ostatnich doniesień medialnych dotyczących potencjalnego wpływu Radia Szczecin na tragedię, która dotknęła Panią Posłankę Magdalenę Filiks i jej rodzinę, pomimo informacji przekazanej medialnie przez rzeczniczkę KRRiT, co do podjęcia decyzji o nieukaraniu Radia Szczecin za audycje i publikacje z grudnia 2022 roku, przepraszamy Panią Posłankę Magdalenę Filiks i jej rodzinę, wyrażając jednocześnie głębokie ubolewanie nad nieszczęściem jakie ich spotkało".

Czytaj też: Spór prawny wokół TVP i Polskiego Radia. Sąd rejestrowy nie wpisał likwidacji do KRS

Jak podkreśla likwidator, stacja składa przeprosiny "niezależnie od dalszych ustaleń dotyczących tego czy i ewentualnie w jakim zakresie osoby pracujące w Radiu Szczecin w jakikolwiek sposób mogły przyczynić się do tego dramatycznego w skutkach zdarzenia". Same ustalenia należy jego zdaniem pozostawić wyspecjalizowanym i powołanym do tego organom. "Mamy jednak świadomość, że żadne działania podejmowane w chwili obecnej nie umniejszą tragizmu tej historii, ani też nie przywrócą życia tak młodemu i niewinnemu człowiekowi" – napisał Murawski w oświadczeniu.

Press

Całe oświadczenie z przeprosinami opublikowano na stronach internetowych Radia Szczecin (screen: Radio Szczecin)

Oświadczenie zawiera również zapowiedź zmian w narracji rozgłośni i odbudowy jej wizerunku: "Radio Szczecin w obecnym kształcie kończy przy tym, z dostrzeganą przez słuchaczy w ostatnich latach jednostronną narracją, stojącą w jaskrawej opozycji do zasad obiektywizmu dziennikarskiego i zachowania pluralizmu politycznego na antenie. Odbudowanie dobrego wizerunku nie będzie proste, lecz dołożymy wszelkich starań aby publikowane przez Radio Szczecin treści, w sposób możliwie najlepszy, realizowały misję publiczną powierzoną radiofonii, stosując przy tym najwyższe standardy dziennikarskie, etyczne i moralne" – napisano.

Całe oświadczenie można znaleźć na internetowych stronach Radia Szczecin.

Czytaj też: TVP Info odzyskało profil na platformie X. Wcześniej administrował nim Samuel Pereira

(PAR, 23.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.