Temat: pożegnanie

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Alma Kadragic, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

Alma Kadragic w 1997 roku wraz z Piotrem Czarnowskim wydała pierwszy w Polsce podręcznik PR „Public Relations, czyli promowanie reputacji” (fot. Facebook/Polskie Stowarzyszenie Public Relations)

W wieku 80 lat zmarła Alma Kadragic, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, jego pierwsza prezeska oraz pionierka branży PR w Polsce.

Była dziennikarką, badaczką, specjalistką ds. public relations i mediów w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie. Od 2013 roku promowała handel pomiędzy Polską a Florydą oraz Ameryką Łacińską. W latach 2017-2020 pełniła funkcję dyrektorki ds. rozwoju biznesu w Nperspective CFO & Strategic Services.

Wcześniej przez 16 lat pracowała w telewizji ABC News w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Londynie i Warszawie jako scenarzystka, producentka i szefowa biura.

Założona przez nią w 1990 roku agencja Alcat Communications International zarządzała public relations na rynkach wschodzących dla takich klientów, jak American Express, Cargill, Citibank, Dell, Gerber, Levi Strauss i Texaco.

W 1997 roku wraz z Piotrem Czarnowskim wydała pierwszy w Polsce podręcznik PR „Public Relations, czyli promowanie reputacji”.

W 2013 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zasiadała we władzach wielu organizacji, w tym w National Association of Women Business Owners, American Women in Radio and Television, PSPR (współzałożycielka i pierwsza prezeska), Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Komisja Fulbrighta w Polsce. Była członkinią honorową PSPR.

(AMS, 22.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.