Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanowski ujawnia nazwiska "Kanału Zero". Za redakcję będzie odpowiadał Mariusz Zielke

Krzysztof Stanowski zapowiada start "Kanału Zero" na 1 lutego (fot. YouTube/Kanał Zero)

Mariusz Zielke, Tomasz Raczek, Robert Mazurek, Marcin Meller, Tomasz Rożek – to tylko część nazwisk, jakie będą firmować "Kanał Zero" uruchamiany przez Krzysztofa Stanowskiego. Przed startem kanału Stanowski ma ujawnić 22 nazwiska osób, które wezmą udział w projekcie.

"Kanał Zero" ma wystartować na YouTube 1 lutego. Stanowski ma już doświadczenie w kreowaniu youtubowych projektów, stworzył m.in. "Kanał Sportowy", który współtworzył od 2019 roku (opuścił go w 2023 roku, sprzedając swoje udziały).

Stanowski: "Tworzymy też normalną redakcję"

Krzysztof Stanowski regularnie ujawnia na Twitterze nazwiska kolejnych osób, które będą współpracować z jego nowym projektem. Już teraz wiadomo, że w "Kanale Zero" pojawi się dziennikarz i krytyk filmowy Tomasz Raczek, dziennikarz, pisarz i reporter Marcin Meller (obaj są byłymi naczelnymi polskiej edycji "Playboya"), popularyzator nauki Tomasz Rożek, raper Tede, czyli Jacek Graniecki, komentator sportowy specjalizujący się w lidze angielskiej Andrzej Twarowski, modelka i celebrytka Monika Goździalska.

Czytaj też: TVP oficjalnie: Joanna Kurska, żona byłego prezesa, zarobiła 1,5 mln zł

W weekend Stanowski poinformował, że do zespołu dołączy również Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy, laureat Grand Press w 2005 roku, założyciel Niezależnej Gazety Internetowej, również nominowanej do Grand Press, autor powieści sensacyjnych, a ostatnio filmu "Bagno" o pedofilu Krzysztofie S. i krytyk mediów mainstreamowych.

– Poza twórcami, których hucznie będziemy witać grafikami, tworzymy też normalną redakcję, która dzień w dzień będzie działać na pełnych obrotach – skomentował Stanowski informację o pozyskaniu Mariusza Zielke.

Sam Zielke stwierdził na Twitterze: "Postaram się oddać całe serducho dla tego projektu. Wierzę w niego i wierzę, że zrobimy wiele dobrych materiałów. Pracuje mi się świetnie, mam nadzieję, że dam radę. Zespół jest świetny".

Czytaj też: Gazety (nie)zależne. Dziennikarze w międzywojniu też byli podzieleni i głosili dwie prawdy

(PAR, 22.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.