Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Szczecin bez szefa informacji, bez naczelnego i bez nachalnej propagandy

Tomasz Duklanowski, poprzedni redaktor naczelny Radia Szczecin, odszedł na własną prośbę w listopadzie (fot. arc "Press", Twitter/Tomasz Duklanowski/Robert Stachnik)

Pracę w Radiu Szczecin stracił Kamil Nieradka, szef informacji. Jeszcze w listopadzie pożegnał się ze stacją redaktor naczelny Tomasz Duklanowski. Z anteny zniknęła też nachalna propaganda.

W Radiu Szczecin trwa reorganizacja, a prowadzi ją likwidator – prawnik Robert Murawski. To on podjął decyzję o zwolnieniu dotychczasowego szefa informacji – Kamila Nieradki. Jego nazwisko zniknęło już ze stron stacji.

Radio Szczecin bez Tomasza Duklanowskiego

Radio nie ma również redaktora naczelnego. Poprzedni – Tomasz Duklanowski – odszedł na własną prośbę w listopadzie. Zaraz potem miał wyjechać z misją kościelną do Afryki. Jego obowiązki przejął prezes rozgłośni Wojciech Włodarski.

Czytaj też: Do TVP Info wrócił "Teleexpress Extra", będzie też nowy magazyn. Emisja nadal z Woronicza

Tomasz Duklanowski był autorem opublikowanego w serwisie internetowym Radia Szczecin pod koniec 2022 roku materiału, który został tak skonstruowany, że pozwolił na identyfikację ofiar skazanego pedofila. Na początku marca poinformowano publicznie, że jedna z tych ofiar, nastoletni syn posłanki PO Magdaleny Filiks, nie żyje.

Duklanowski to również autor materiałów, w których anonimowi pacjenci oskarżali byłego już marszałka senatu Tomasza Grodzkiego o przyjmowanie łapówek.

Wraz ze zmianami personalnymi z anteny Radia Szczecin zniknęła też propaganda. Wśród informacji przeważają te istotne dla regionu i bez zabarwienia politycznego. Wczoraj Radio Szczecin informowało o sprawach typowych dla regionu: o wypadkach, utrudnieniach na drogach i w komunikacji, o regionalnych inwestycjach.

Duża zmiana w stosunku do ostatnich lat

Na pierwszych miejscach serwisu internetowego największej rozgłośni na Pomorzu Zachodnim znalazły się w poniedziałek wieczorem: sztorm na Bałtyku i funkcje portu w Kołobrzegu. Wcześniej informowano o postępującej przebudowie portu w Świnoujściu, który ma się niebawem stać jednym z głównych ośrodków zapewniających zaplecze dla budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Czytaj też: Portal Tvp.info powrócił po ponad 3 tygodniach. Wróciły też stare materiały propagandowe

W typowy sposób Radio Szczecin informowało też o utrudnieniach na przejściu granicznym Lubieszyn – Linken i o możliwych utrudnieniach z powodu protestów niemieckich rolników. Pojawiły się też pierwsze informacje o feriach, które właśnie rozpoczęły się w Zachodniopomorskiem. Wśród informacji politycznych – ta o planach rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od funkcji prokuratora generalnego i o wykładach z historii Polski, jakie dla żołnierzy zachodniopomorskiej obrony terytorialnej ma prowadzić IPN.

Press

W Radiu Szczecin jest zdecydowanie mniej propagandy niż za czasów Tomasza Duklanowskiego (screen: Radioszczecin.pl)

To spora zmiana w stosunku do ostatnich kilku lat. Przypomnijmy, że w drugim kwartale 2023 roku spośród 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia najwięcej czasu na wypowiedzi polityków koalicji rządzącej w swoich programach poświęcało właśnie Radio Szczecin. Wynikało tak z danych, jakimi rozgłośnie publiczne muszą się dzielić z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (podział czasu na prezentację stanowisk partii politycznych).

Nie ma już też ciągłych oskarżeń pod adresem opozycyjnych polityków, a działacze PiS pojawiają się w antenowych rozmowach na takich samych zasadach, jak politycy koalicji.

Czytaj też: Oficjalne zarobki Klarenbacha, Kani, Rachonia i Popek w Polskim Radiu. Sporo

(PAR, 16.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.