Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Microsoft wyprzedził Apple i jest najbardziej wartościową firmą świata

Microsoft już nie pierwszy raz jest na czele, ale to Apple pozostaje jedyną firmą, której kapitalizacja przekroczyła 3 biliony dolarów

Microsoft zdystansował Apple i został najcenniejszą firmą na świecie. Cena akcji Apple spadła na tyle, że wartość kapitałowa zeszła poniżej 3 bln dol. i to wystarczyło. Wartość Microsoftu to obecnie 2,87 biliona dolarów.

Na wzrost wartości Microsoftu wpływ miało jego zaangażowanie w sztuczną inteligencję, w tym w inwestycje w OpenAI, właściciela ChatGPT. Microsoft na krótko wyprzedzał Apple w kategorii najcenniejszej firmy ostatnio w latach 2020 i 2021. Wtedy, gdy obawy dotyczące niedoborów w łańcuchu dostaw wpłynęły na cenę akcji Apple, a boom na pracę zdalną wzmocnił Microsoft.

Czytaj też: „Cyberbezpieczeństwo” – polecamy sekcję specjalną w najnowszym numerze magazynu „Press”. Tu do pobrania

Apple było dotąd jedyną firmą, której kapitalizacja przekroczyła 3 bln. Obecnie wynosi nieznacznie ponad 2,81 mld dol. W listopadowym raporcie wyniki sprzedaży nie spełniły oczekiwań, ponieważ popyt na iPady był niższy niż oczekiwano. Przychody z komputerów Mac również odnotowały znaczny spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

(MAC, 12.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.