Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„19.30” nie informuje o odmowie wpisania do KRS władz TVP. Szef programu odmawia komentarza

W programie „19.30” nie było informacji o oddaleniu wniosku o wpisanie zmian we władzach TVP do KRS (screen: Tvp.pl)

W środę 10 stycznia media informowały o tym, że sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpisanie zmian w zarządzie oraz radzie nadzorczej TVP, które minister kultury ogłosił przed wprowadzeniem spółki w stan likwidacji. Główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej 19.30 przemilczał tę informację. Szef „19.30” Paweł Płuska odmawia komentarza w tej sprawie.

XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie oddalił wniosek o wpisanie m.in. Tomasza Syguta jako członka zarządu do Krajowego Rejestru Sądowego, gdyż referendarz sądowy Tomasz Kosub uznał, że uchwała o powołaniu członków rady nadzorczej i uchwała rady nadzorczej o powołaniu zarządu zostały podjęte przez organ nieuprawniony.

Paweł Płuska nie chce rozmawiać

Na tę informację czekano od 29 grudnia, gdy minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj też: TVP, TVN i Polsat ze wspólnym wywiadem z premierem Donaldem Tuskiem

Z decyzją ministra kultury nie zgodziły się dotychczasowe władze TVP, przewodniczący i większość członków Rady Mediów Narodowych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Gdy zadzwoniliśmy do Pawła Płuski i zadaliśmy mu pytanie, dlaczego w programie „19.30” zabrakło informacji o oddaleniu wniosku o wpisanie zmian do KRS, rozłączył się. Gdy zadzwoniliśmy jeszcze raz, powiedział tylko: – Nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Do widzenia.

Zdaniem Ministerstwa Kultury "Postanowienie Referendarza Sądowego (...) w sprawie oddalenia wniosku o wpis zmian w spółce w zakresie zmiany składu osobowego Rady Nadzorczej TVP S.A. (obecnie w likwidacji) nie jest prawomocne" – napisano w oświadczeniu MKiDN. I dalej podano: „Spółka TVP jest w trakcie procesu likwidacji, a czynności zarządcze wykonuje powołany przez WZA likwidator spółki TVP S.A. w likwidacji z siedzibą w Warszawie”.

Czytaj też: Sowite wynagrodzenia propagandystów w TVP Info. Bronisław Wildstien i Miłosz Kłeczek

(MAK, 12.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.