Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeśli Iga Świątek dojdzie do finału Australian Open, mecz pokaże TVN. Nick Kyrgios komentatorem

Jeśli Iga świątek dojdzie do finału, to oprócz Eurosportu polscy widzowie obejrzą mecz w TVN. Obie stacje należą do WBD (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Warner Bros. Discovery Sports Europe ogłosiło szczegóły relacji na żywo z tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open (14-28 stycznia). Nadawca ma wyłączne prawa na 50 rynkach w Europie. Turniej będzie transmitować w Eurosporcie i serwisie Discovery+.

Australijska gwiazda tenisa Nick Kyrgios dołącza do zespołu komentatorów Eurosportu, ustawiając się obok byłych gwiazd tego sportu: Borisa Beckera, Johna McEnroe, Matsa Wilandera, Justine Henin, Alexa Corretji, Barbary Schett, Tima Henmana i Laury Robson.

Czytaj też: Wielka kara finansowa dla Canal+ Polska od UOKiK – ponad 46 mln zł. Firma się nie zgadza

Relacje na żywo i na żądanie będą pokazywane wyłącznie w Discovery+, aplikacji Eurosport i na kanale linearnym Eurosportu.

Scott Young, wiceprezes grupy ds. treści, produkcji i operacji biznesowych w WBD Sports Europe, zakomunikował: "Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Australian Open pod marką Eurosport w 1995 roku. Tegoroczny turniej zapowiada się na jeden z najlepszych w historii".

Kluczowe mecze będą także transmitowane w bezpłatnych sieciach Warner Bros. Discovery (WBD). Zarówno finały gry pojedynczej mężczyzn, jak i kobiet mają być pokazywane w Szwecji (przez K9), Finlandii (przez TV5) i Norwegii (przez Max),.

Natomiast finał gry pojedynczej kobiet będzie można oglądać w Polsce za pośrednictwem TVN, jeśli wystąpi w nim numer jeden na świecie – Iga Świątek.

Czytaj też: Krzysztof Ziemiec i Rafał Patyra poza "Teleexpressem". "Zablokowano przepustki i pocztę"

Najciekawsze momenty z finałów będą także dostępne w Wielkiej Brytanii na platformie DMAX. Dodatkowo fani tenisa w Danii (za pośrednictwem 6’eren) będą mogli oglądać postępy w turnieju lokalnych bohaterów, takich jak Holger Rune i Clara Tauson.

W 2023 r. transmisja WBD z Australian Open w całej Europie zaowocowała rekordowym wzrostem na platformach streamingowych. Liczba odbiorców w całej Europie, korzystając z Discovery+ i aplikacji Eurosport, wzrosła o prawie jedną trzecią. Na kluczowych rynkach, w tym we Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, wzrosła dwukrotnie.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" usunęła tekst Marcina Kąckiego. Prowadzi postępowanie wyjaśniające

(MAC, 09.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.