Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Wolnicki od 15 stycznia naczelnym Przeglądu Sportowego Onet. Jacek Stańczyk rozstaje się z RAS Polska

Kamil Wolnicki pracuje w zespole "Przeglądu Sportowego" od 2004 roku (fot. materiały prasowe)

Kamil Wolnicki, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet, od 15 stycznia obejmie kierowanie serwisem. Zastąpi Jacka Stańczyka, który rozstaje się z RAS Polska.

Kamil Wolnicki pracuje w zespole "Przeglądu Sportowego" od 2004 roku. W tym czasie pełnił m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego gazety oraz był osiem razy korespondentem na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Na początku 2022 roku objął funkcję szefa wideo, audio i treści płatnych połączonej redakcji Przeglądu Sportowego Onet, a od początku 2023 roku został zastępcą redaktora naczelnego.

Węglarczyk: "Kamil jest świetnym dziennikarzem"

Jego zastępcą po odejściu Jacka Stańczyka pozostanie Łukasz Godlewski, który dołączył do redakcji Przeglądu Sportowego Onet w lutym zeszłego roku. Wolnicki będzie raportował do Bartosza Węglarczyka, redaktora naczelnego Onetu.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" usunęła tekst Marcina Kąckiego. Prowadzi postępowanie wyjaśniające

Pozostający w RASP do 15 stycznia Jacek Stańczyk jest w Ringier Axel Springer Polska od czerwca 2020 roku. Objął wówczas stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych online. Odpowiadał za serwisy Onet Sport i przegladsportowy.pl, a także za integrację newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska. W marcu 2022 RASP połączył redakcje sportowe, tworząc jeden newsroom sportowy w Grupie i Jacek Stańczyk stanął na jego czele.

"Kamil jest świetnym dziennikarzem sportowym i od dłuższego czasu współtworzył z Jackiem Stańczykiem strategię rozwoju segmentu sportowego Onetu. Jego awans jest naturalną konsekwencją rozwoju jego samego i całego zespołu" – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

I dodaje: "Bardzo dziękuję Jackowi za olbrzymią pracę, jaką wykonał przez ponad trzy lata. Bez jego zaangażowania i wiedzy tak olbrzymi rozwój segmentu sportowego nie byłby możliwy, życzę mu wszelkich sukcesów przy jego kolejnych wyzwaniach zawodowych" – zaznacza redaktor naczelny Onetu.

Czytaj też: Kolejne dymisje dyrektorów w Polskim Radiu. W tym osoby spokrewnionej z kuzynem Kaczyńskiego

(MZD, 09.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.