Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W KRRiT jest kolejna skarga na TV Republika. Porównano imigrantów do odpadów

Wypowiedź Marka Jakubiaka została przerwana przez prowadzącego Michała Rachonia (screen: YouTube/TV Republika)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargę na TV Republika za program, w którym padły skandaliczne słowa posła Marka Jakubiaka pod adresem imigrantów.

Jak przekazała nam Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, do regulatora wpłynęła jedna skarga za porównanie imigrantów do niepotrzebnych śmieci.

Rachoń: "Może zostawmy te brzydkie porównania"

Chodzi o program "Michał Rachoń. Jedziemy" z 3 stycznia. "Przyjmiemy kilkaset tysięcy (imigrantów – przyp. red.), ale to będzie zawsze mało. (...) Czyli Polska będzie śmietnikiem, tak jak do nas przywozili tiry niepotrzebnych u siebie odpadów, tak brzydko porównując..." – powiedział w jego trakcie poseł Marek Jakubiak z koła Kukiz'15.

Czytaj też: Takie kwoty dostali propagandyści PiS, dorabiający w Polskim Radiu. "Traktowali nas jak bankomat"

Wypowiedź została jednak przerwana przez prowadzącego Michała Rachonia. "To może już zostawmy te brzydkie porównania i nie dokonujmy tego rodzaju porównań, bo one są nie na miejscu" – powiedział. Jakubiak przyznał mu rację.

Wcześniej KRRiT otrzymała też skargi na skandaliczne wypowiedzi Jana Pietrzaka i Marka Króla w TV Republika, które również dotyczyły imigrantów.

Czytaj też: Oglądalność stacji telewizyjnych w 2023 roku. "Era 5 mln publiczności w TV minęła"

(MNIE, 08.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.