Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP protestuje przeciwko skandalicznym słowom Kaczyńskiego

"Od organizatorów konferencji PiS oczekujemy stosowania się do standardów obowiązujących polityków" - napisali dziennikarze z SDRP po skandalicznych słowach Kaczyńskiego (YouTube/Gazeta.pl)

Stowarzyszenia Dziennikarzy RP wydało oświadczenie w sprawie skandalicznej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego podczas środowej konferencji prasowej. "Prezes Kaczyński obraził dziennikarzy" - napisali Jerzy Domański przewodniczący ZG SDRP, oraz Andrzej Maślankiewicz, sekretarz generalny ZG SDRP.

"Protestujemy  przeciwko wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którą skierował do dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Potępiamy skandaliczne zachowanie" - napisali dziennikarze.

I dalej: "Prawem dziennikarzy jest zadawanie pytań politykom, zaś politycy mają obowiązek na zadane pytania odpowiadać. Obrażanie dziennikarzy jest niedopuszczalne. Od organizatorów konferencji PiS oczekujemy stosowania się do standardów obowiązujących polityków".

Przypomnijmy, że podczas środowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński zaatakował dziennikarzy, sugerując, że "mają płacone" za obronę nowych porządków Donalda Tuska. Powiedział: "Państwo są w beznadziejnej sytuacji. To, co się wyprawia w Polsce, jest nie do obrony. Państwo mają, że tak powiem, płacone za to, żeby tego bronić. Naprawdę serdecznie państwu współczuję”.

Polityk wyszedł następnie z sali, co wzbudziło protest wśród przedstawicieli mediów. – Prezes przez całą konferencję unikał odpowiedzi na nasze pytania – relacjonował w rozmowie z "Presserwisem" dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Michalski.

(MAT, 04.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.