Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Iwona Śledzińska-Katarasińska, polityczka i dziennikarka. Tworzyła łódzką "GW", potem w Sejmie

Iwona Śledzińska-Katarasińska w latach 2005–2015 była przewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu w Sejmie. W 2010 r. została członkiem rady programowej TVP S.A., w 2014 wybrana przewodniczącą tego gremium (CC BY-SA 3.0 pl)

"Iwona Śledzińska-Katarasińska zmarła dziś rano po walce z ciężką chorobą. Znakomita Posłanka, najlepsza Przyjaciółka, która dzieliła się ze wszystkimi swoją wiedzą i doświadczeniem" - poinformowała w poniedziałek rano na platformie X Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałkini Senatu.

Elżbieta Śledzińska-Katarasińska to polska dziennikarka i polityczka. Posłanką została w 1991 roku i była najdłużej nieprzerwanie zasiadającą parlamentarzystką w Sejmie III RP. Miała 82 lata.

"Kochana Iwono, trudno opisać ból. Byłaś dla nas bardzo ważna. Będzie nam Ciebie brakować" - napisała Kidawa-Błońska.

Iwona Śledzińska-Katarasińska pracowała w „Dzienniku Łódzkim” oraz „Głosie Robotniczym”. W latach 80. działała w opozycji; miała zakaz wykonywania zawodu dziennikarza. W stanie wojennym została na krótki czas internowana (od 13 do 16 grudnia 1981). W 1989 jako pierwszy redaktor naczelny tworzyła łódzki dodatek „Gazety Wyborczej”. 

W latach 2005–2015 była przewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu w Sejmie. W 2010 r. została członkiem rady programowej TVP S.A., w 2014 wybrana przewodniczącą tego gremium.

(MAT, 01.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.