Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

6 milionów widzów przyciągnęło świąteczne orędzie króla Karola w BBC

Królewskie przemówienie dało BBC mniejszą widownię niż przed rokiem, ale i tak było zdecydowanie najliczniej oglądaną audycją tegorocznych świąt (screen: YouTube/The Royal Family Channel)

Bożonarodzeniowe orędzie Króla Karola III zajęło pierwsze miejsce w rankingach oglądalności brytyjskiej telewizji w Boże Narodzenie, przyciągając średnio 5,9 mln widzów. BBC, która pokazywała przemówienie, miała w sumie dziewięć najbardziej oglądanych programów w czołowej dziesiątce rankingu oglądalności.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło "Strictly Come Dancing" (nadawany od 2004 roku przez BBC brytyjski protoplasta "Tańca z gwiazdami"), będąc jednak daleko z tyłu z 5,3 mln widzów. Podium domknął nadawany po raz pierwszy od 2017 roku świąteczny odcinek serialu "Doctor Who" – 4,7 mln.

Czytaj też: Książę Harry wygrał proces o naruszenie prywatności z wydawcą "Daily Mirror"

Jednak zarówno tegoroczne przemówienie króla, jak i "Strictly" przyciągnęły mniej widzów niż w zeszłym roku. Według nadawcy, pierwsze nagrane wcześniej przemówienie Karola wygłoszone na Boże Narodzenie 2022 roku, w którym nawiązywał do śmierci królowej, oglądało w BBC One średnio 8,1 mln widzów .

Tamta transmisja była najczęściej oglądanym w historii bożonarodzeniowym przemówieniem telewizyjnym monarchy, z rekordową liczbą 10,6 mln widzów oglądających Karola w BBC One, BBC Two i ITV. Był to także najpopularniejszy program transmitowany z udziałem monarchy w Boże Narodzenie w ciągu ostatnich dwóch dekad. "Strictly" miało rok temu średnią widownię 5,4 mln.

Czytaj też: BBC przyjrzy się wpisom Gary'ego Linekera na X. Grozi mu kara za brak obiektywizmu

(MAC, 27.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.