Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał CTV9 od Red Carpet Media Group ze zgodą na nadawanie na MUX 8

Red Carpet Media Group jest nadawcą kanałów Red Carpet TV i Red Top TV oraz właścicielem serwisu streamingowego Red Go (screen: YouTube/Red Carpet TV)

Red Carpet Media Group będzie mógł uruchomić na ósmym multipleksie kanał CTV9 - zdecydowała KRRiT.

Ma to być stacja filmowo-dokumentalna dla osób w wieku 30-80 lat. Jej nadawcą będzie spółka Red Carpet TV, zależna od Red Carpet Media Group. Była to jedna z dwóch propozycji złożonych w konkursie na wolne miejsca na MUX 8. Drugi wniosek - na stację filmowo-serialową RCTV, też od Red Carpet Media Group - został przez Krajową Radę odrzucony.

- Większość Rady odrzuciła propozycję kolejnego kanału filmowo-serialowego, stwierdzając, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest już bogata w takie treści i nie jest konieczne jej multiplikowanie - wyjaśnia prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.

Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, tłumaczy, że oferta programowa kanału CTV9 będzie połączeniem pozycji filmowo-serialowych, filmów i serii dokumentalnych oraz audycji edukacyjnych i poradniczych. - Przystępując do konkursu ogłoszonego przez KRRiT, przygotowaliśmy kilka wariantów programowych dotyczących zawartości wyspecjalizowanego programu. Nasze oferty programowe uwzględniały oczekiwania widzów wyrażone w różnych badaniach prowadzonych w ostatnim okresie oraz nasze możliwości produkcyjne i posiadane zasoby programowe - mówi.

Po rozpoczęciu nadawania przez CTV9, co nastąpi po finalizacji formalności, m.in. podpisaniu umowy z Emitelem, operatorem multipleksu, na MUX 8 pozostaną jeszcze dwa wolne miejsca. Niewykluczone, że KRRiT rozpisze na nie kolejne konkursy. Wolne sloty pojawiły się dzięki przeniesieniu się kanałów TVP na własny MUX 6.

Obecnie na MUX 8 nadają: Zoom TV (Grupa Kino Polska), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i Telewizja WP (Wirtualna Polska Media).

Spółka Red Carpet Media Group jest nadawcą kanałów Red Carpet TV i Red Top TV, dostępnych u operatorów płatnej telewizji, oraz właścicielem serwisu streamingowego Red Go. Po trzech kwartałach 2023 roku miała 8,63 mln zł przychodów i 2,99 mln zł zysku netto. Jej przychody rok do roku zwiększyły się o 30,2 proc., a zysk urósł o 22,8 proc.

(MNIE, KOZ, 21.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.