Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gość Niedzielny" wyda nowy magazyn "Historia Kościoła". Efekt zmian kadrowych w Instytucie Gość Media

"Historia Kościoła" będzie się ukazywać co dwa miesiące (fot. Instytut Gość Media)

Od 30 listopada na rynku dostępny będzie magazyn popularnonaukowy "Historia Kościoła". To efekt prac nowego zespołu kierującego Instytutem Gość Media, który jest wydawcą "Gościa Niedzielnego".

"Historia Kościoła" to pierwszy na rynku popularnonaukowy dwumiesięcznik poświęcony wyłącznie dziejom tej instytucji.

"Historia Kościoła" ma być dla pasjonatów

Pierwszy numer poświęcony jest w połowie historyczności postaci Jezusa Chrystusa (dowody, spory pierwszych chrześcijan o człowieczeństwo, pamiątki po Jezusie itp.), ale druga połowa numeru obejmuje m.in. fakty i mity dotyczące inkwizycji, śledztwo ws. zabójstwa ks. Franciszka Blachnickiego czy ciekawostki o obronie Masady i powstaniu w Wandei.

Czytaj też: Tomasz Lis skazany za reklamowanie alkoholu w "Newsweek Polska". "Jestem absolutnie niewinny"

Tematyka kolejnych numerów będzie obejmować zarówno początki chrześcijaństwa, jak i kolejne epoki – od starożytności, przez średniowiecze po historię najnowszą. Redaktorzy "HK" chcą dotrzeć z treściami nie tylko do osób związanych z Kościołem, ale także do wszystkich pasjonatów historii i ciągle skrywanych tajemnic.

Objętość "Historii Kościoła" to 96 stron plus 4 kolumny okładki. Będzie sprzedawany nie tylko w parafiach, ale też w Empikach i innych salonikach z prasą.

Zmiany w Instytucie Gość Media

Nowy magazyn to jeden z projektów wywołanych lipcowymi zmianami w Instytucie Gość Media, wydawcy "Gościa Niedzielnego", portalu Gosc.pl i radia eM. Dyrektorem IGM został Piotr Sudoł, wcześniej zastępca dyrektora ds. e-commerce, związany z firmą od ponad 25 lat.

Czytaj też: "Sport" chce utrzymać ciągłość wydań pomimo zmiany właściciela. Trwają rozmowy z Gremi Media

Stery w Instytucie przejął z rąk dotychczasowego dyrektora IGM, ks. Adama Pawlaszczyka (który pozostaje redaktorem naczelnym "GN" i zastępcą dyrektora Instytutu). Również w lipcu zastępcą redaktora naczelnego "Gościa" został Jacek Dziedzina, związany z redakcją od prawie 18 lat, specjalizujący się głównie w tematyce międzynarodowej i religijnej.

To właśnie Dziedzina odpowiada m.in. za zbudowanie od podstaw i prowadzenie nowego magazynu historycznego, a także za kierunek rozwoju internetu i budowę pionu wydawniczego.

Zespół wydawnictwa pracuje obecnie m.in. nad nowym layoutem i charakterem strony internetowej tygodnika oraz modelem subskrypcyjnym.

Czytaj też: Gmyz, Kania, Gargas, Pereira idą na sądową wojnę z agentem Tomkiem

(PAR, 24.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.