Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lachlan Murdoch w Kijowie spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

Wołodymyr Zełenski zaprosił Lachlana Murdocha, licząc się z tym, że za rok Joe Biden nie musi być prezydentem USA i przychylność amerykańskiej prawicy może być bardzo przydatna (screen: YouTube/Yahoo News)

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w stolicy Ukrainy z dyrektorem generalnym Fox Corp Lachlanem Murdochem. Kijów ogłosił, że jest to "bardzo ważny sygnał" wsparcia w czasie, gdy uwaga światowych mediów przeniosła się na konflikt Hamas-Izrael.

Najstarszy syn tytana mediów Ruperta Murdocha reprezentuje media, które w Stanach Zjednoczonych sprzyjają partii Republikańskiej. Jego wizyta wiąże się z rosnącymi niepokojami w Ukrainie dotyczącymi tego, czy Amerykanie nie osłabią pomocy w wojnie z Rosją. Wybory prezydenckie w USA w listopadzie przyszłego roku mogą przynieść powrót republikanina Donalda Trumpa, który ostro krytykował wsparcie dla Ukrainy. W Kongresie USA rośnie podział w sprawie pomocy dla Kijowa.

"Nie mamy prawa się poddawać"

Wołodymyr Zełenski powiedział, że niezwykle istotne jest ponowne skupienie uwagi świata na wojnie w Ukrainie.

Czytaj też: Znany niemiecki dziennikarz zawsze lubił Putina, dostał 600 tys. euro za książki o dobrej Rosji

"Dla nas, dla naszych wojowników, to nie jest film. To jest nasze życie. To codzienna ciężka praca. I nie skończy się to tak szybko jak byśmy chcieli, ale nie mamy prawa się poddawać i nie będziemy tego robić" – zacytowano jego wypowiedź na stronie internetowej prezydenta Ukrainy.

W spotkaniu ukraińskiego prezydenta z Murdochem uczestniczyli także dziennikarz Fox News Benjamin Hall, ciężko ranny w ubiegłym roku na Ukrainie oraz dziennikarz "The Sun" – Jerome Starkey. Hall był częścią grupy dziennikarzy Fox News, która wiosną 2022 roku znalazła się pod ostrzałem Rosjan. Zginęli wówczas kamerzysta Pierre Zakrzewski i ukraińska montażystka Oleksandra Kuwszynowa. Zełenski przyznał Hallowi wysokie odznaczenie – Order Zasługi.

Lachlan Murdoch po oficjalnym przejściu ojca na emeryturę został mianowany jedynym prezesem News Corp. Pozostaje także prezesem i dyrektorem naczelnym Fox Corp, rozstrzygając na razie kwestię sukcesji w jednym z najpotężniejszych imperiów medialnych na świecie.

Czytaj też: Trudna decyzja "The Washington Post": publikacja zdjęć ofiar masowych zabójstw w USA

(MAC, 21.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.