Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Akcja ewakuacja. Reporter propagandowych "Wiadomości" Karol Jałtuszewski żegna się z TVP

Karol Jałtuszewski pracę w "Wiadomościach" TVP zaczął latem 2016 roku (fot. Wiadomosci.tvp.pl)

Z Telewizji Polskiej po ponad siedmiu latach pracy odchodzi reporter "Wiadomości" Karol Jałtuszewski - dowiedział się "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że Karol Jałtuszewski złożył wypowiedzenie. On sam nie chce potwierdzić, że rozstaje się z TVP. - Muszę pana odesłać w tej sprawie do mojego pracodawcy - ucina Jałtuszewski.

Czytaj też: Nie taka czysta 300polityka.pl. Do serwisu płyną duże pieniądze ze spółek Skarbu Państwa 

Biuro prasowe spółki nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące odejścia Jałtuszewskiego.

Karol Jałtuszewski zaczął pracę w "Wiadomościach" latem 2016 roku, kiedy redakcją kierowała Marzena Paczuska. Jałtuszewski do TVP przeszedł z Telewizji Republika. Wcześniej związany był m.in. z Fronda.pl.

Czytaj też: Dzięki transmisjom z nowego parlamentu TVN 24 ma rekord udziału w widowni

Jałtuszewski jest zasłużonym na polu propagandy pracownikiem "Wiadomości TVP 1" Zwrócił na to uwagę także zespół monitoringu Towarzystwa Dziennikarskiego.

W ostatnim swoim raporcie napisał, że "„Wiadomości” stosują prosty sposób manipulacji, którym jest jawne przekłamywanie, czyli po prostu podawanie informacji niezgodnych z prawdą". "Kłamstwem, być może nadającym się do oskarżenia z art. 111 prawa wyborczego, było stwierdzenie w materiale Karola Jałtuszewskiego: »Wybory zdecydują o przyszłości polskiej wsi«, że »w czasie rządów Platformy i PSL-u gwałtownie przyspieszyła wyprzedaż polskiej ziemi obcokrajowcom« (»Wiadomości« z 12 września). Tymczasem w 2020 roku cudzoziemcy kupili w Polsce trzy razy więcej ziemi niż w 2016 roku" – czytamy w raporcie.

(KOZ, 16.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.