Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry i Elton John mogą skierować do sądu sprawę przeciw wydawcy "Daily Mail"

Książę Harry nie po raz pierwszy pójdzie do sądu przeciwko brytyjskim gazetom (screen: YouTube/Bristol Live)

Książę Harry, piosenkarz Elton John i pięć innych znanych brytyjskich osobistości (których nazwisk media jednak nie podają) mogą złożyć pozew przeciwko wydawcy "Daily Mail" w związku z zarzutami szeroko rozpowszechnionego niezgodnego z prawem zachowania, orzekł Sąd Najwyższy w Londynie.

Publisher Associated Newspapers (ANL) podczas marcowych rozpraw domagała się odrzucenia sprawy, twierdząc, że roszczenia wniesione w październiku 2022 roku przedawniły się po sześciu latach. Teraz okazało się, że poszkodowani mogą jednak domagać się swoich racji.

Czytaj też: Donald Trump popiera starania stacji telewizyjnych o transmisję z jego procesu

Harry wraz z Eltonem Johnem i pozostałymi pięcioma powodami oskarżają ANL, wydawcę "Daily Mail" i "Mail on Sunday", o włamania do telefonów i inne poważne naruszenia prywatności mające miejsce w ciągu ostatnich 30 lat. ANL zawsze zaprzeczał tego rodzaju działaniom. 

Kolejna rozprawa odbędzie się 21 listopada. Wtedy sąd rozpatrzy, czy książę Harry z Eltonem Johnem faktycznie mogą zgłaszać kolejne roszczenia. 

O włamaniach do telefonów po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2006 roku, kiedy korespondent królewski i prywatny detektyw pracujący dla tabloidu "News of the World Sunday" – należącego do News Group Newspapers (NGN) Ruperta Murdocha – zostali aresztowani, a później skazani za próby uzyskiwania dostępu do poczty głosowej w telefonach komórkowych. Kolejne doniesienia pięć lat później zmusiły Murdocha do zamknięcia gazety.

Jeżeli dojdzie do procesu, to prawdopodobnie odbędzie się on na początku 2025 roku.

Czytaj też: Rząd Orbána przygotowuje kolejne uderzenie w demokratyczne media

(MAC, 14.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.