Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura prowadzi postępowanie dot. nielegalnych nagrań w Radiu Wrocław

O dochodzeniu poinformował Marcin Rosiński, odwołany przez RMN ze stanowiska prezesa Radia Wrocław (screen: YouTube/Fakty TVP 3 Wrocław)

Wrocławska prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnych nagrań w Radiu Wrocław. O dochodzeniu poinformował Marcin Rosiński, odwołany przez Radę Mediów Narodowych ze stanowiska prezesa stacji.

Rosiński o postępowaniu poinformował pod koniec października w mediach społecznościowych. "Jest dochodzenie ws. nielegalnych nagrań w Radiu Wrocław. Po tym, jak fakt ich posiadania ujawnił 14 lipca br. w Warszawie przewodniczący RMN K. Czabański, zawiadomiono prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 267§ 3 k.k." – napisał wówczas na platformie X Rosiński i skomentował: "Nie jest wykluczone, że osoba z wąskiego kręgu współpracowników nielegalnie rejestrowała przebieg zamkniętych i poufnych zebrań lub podlegających tym samym rygorom spotkań w gabinecie prezesa SSP. Bez względu na jej motywy, korzystanie z tak zdobytych świadectw jest karygodne".

"Nagrania dokumentujące niestosowne zachowania"

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie od Anny Placzek-Grzelak, rzeczniczki Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Przekazała, że postępowanie pozostaje w toku. – Prowadzone jest w kierunku art. 267§ 3 k.k. Ze względu na charakter i dobro postępowania na chwilę obecną, bardziej szczegółowe informacje nie będą udzielane – zaznaczyła.

Czytaj też: Prawo do informowania o inwigilacji jednym z ustaleń programowych w umowie koalicyjnej

Zgodnie z art. 267§ 3 kk podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 ten, kto "w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem".

Marcina Rosińskiego w lipcu ze stanowiska prezesa Radia Wrocław odwołała Rada Mediów Narodowych. W mediach społecznościowych relacjonował później, że na posiedzeniu przewodniczący RMN Krzysztof Czabański poinformował go "o znajdujących się w jego posiadaniu nagraniach, rzekomo dokumentujących niestosowne zachowania… ale ich nie odtworzył". Przyznał, że używa wulgaryzmów podczas rozmów. Twierdził, że nie miał konfliktu z pracownikami i trudno uwierzyć mu w skargi na niego do posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej. 

Marcin Rosiński kierował Radiem Wrocław od końca sierpnia 2019 roku.

Czytaj też: Stanisław Bortkiewicz, bliski współpracownik Kurskiego, nie pracuje już w TVP

(KOZ, 14.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.