Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filipiński dziennikarz radiowy zastrzelony podczas audycji na żywo

Filipiny uważa się za jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów świata dla dziennikarzy (screen: YouTube/BBC News)

W miejscowości Calamba na filipińskiej wyspie Mindanao został zamordowany Juan Jumalon, dziennikarz miejscowej stacji radiowej. Napastnik w siedzibie stacji 94.7 Gold Mega Calamba FM oddał dwa strzały w głowę podczas audycji prowadzonej na żywo.

Według informacji przekazanych przez szefa lokalnej policji, zabójca znalazł się w studiu, udając wcześniej, że zamierza na antenie wygłosić przemówienie.

Czytaj też: Alesya Marokhovskaya, rosyjska dziennikarka, w rozmowie z "Presserwisem": "Znów się boję"

Szef grupy do spraw bezpieczeństwa mediów przy osobie prezydenta kraju potępił atak i wezwał do utworzenia oddziału mającego zbadać sprawę. Stwierdził, że do zabójstwa doszło w związku z pracą dziennikarza. Jumalon poruszał jednak tematy związane z bieżącymi wydarzeniami i nie krytykował w swoich programach nikogo, kto mógłby chcieć za to się zemścić.

Filipiny uważa się za jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów świata dla dziennikarzy, zabójcy często pozostają bezkarni. 57-letni Juan Jumalon to już czwarty zabity dziennikarz, odkąd w czerwcu br. prezydentem kraju został Ferdinand Marcos.

Czytaj też: Apel Romów przed siedzibami Google, Mety i Netflixa. Nawoływanie do inkluzywności

(MAC, 06.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.