Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press podniosła ceny, nie informując wydawców. Wydania za ponad 5 zł

Polska Press podwyżki wprowadziła w związku z porażką w wyborach

Polska Press, jak dowiedział się "Presserwis", nie informując nawet wydawców i redaktorów prowadzących, z dnia na dzień podniosła ceny okładkowe swoich dzienników. Podwyżka jest znaczna, w przypadku piątkowych magazynów przekroczyła psychologiczną barierę 5 zł.

Menedżerowie Polska Press wskazują na pospieszne poszukiwanie nowych przychodów. Ponad 10-procentowa podwyżka to znaczący ruch w górę i dodatkowo przekroczenie psychologicznej bariery 5 zł za egzemplarz. Prezesi regionalni PP podobno długo zwracali uwagę, że to jeszcze bardziej pogłębi spadek sprzedaży dzienników. Teraz jednak zdecydowano się na ten ruch.

"Express Ilustrowany" najtańszy

Większość z 20 dzienników orlenowskiej grupy zmieniła ceny w podobny sposób. Wydania poniedziałkowe podrożały z 4,20 na 4,80 zł, między wtorkiem a czwartkiem z 3,90 na 4,50 zł. Podobnie do 4,50 wzrosła z 4 zł cena wydania sobotniego (nie mają go m.in. "Kurier Lubelski", rzeszowskie "Nowiny" i "Polska. Metropolia Warszawska", która ukazuje się dwa razy w tygodniu). Najwięcej kosztuje piątkowe wydanie magazynowe – jego cena wzrosła z 4,90 na 5,50 zł. Wyjątkiem jest tu "Gazeta Lubuska", która magazyn wydaje w soboty, a jej piątkowe wydanie z dodatkiem "Weekend z rodziną" zostało wycenione na 4,80 zł zamiast dotychczasowych 4,20 zł.

Czytaj też: Trwa pudrowanie słabych wyników Polska Press, planowane są cięcia. W tle spółka PL24

Nieco inaczej wyglądają ceny w "Expressie Bydgoskim". Wydania poniedziałkowe i piątkowe wyglądają tak jak w większości tytułów. Natomiast ceny pozostałych wzrosły z 4 na 4,50 zł. Tańsza dotychczas w soboty "Gazeta Krakowska" (3,90 zł) również zmieniła cenę na 4,50 zł.

Najtańszym tytułem w grupie pozostaje wydawany w Łodzi "Express Ilustrowany". Jego najdroższe, piątkowe wydanie kosztuje 5,10 zł (zmiana z 4,50). Poniedziałkowe zmieniło cenę z 3,50 na 4,10 zł, sobotnie z 3,50 na 3,90 zł, pozostałe wydania kosztują również 3,90, ale ich dotychczasowa cena wynosiła 3,30 zł.

Najmniejsza gazeta grupy – "Kurier Lubelski" (średnia sprzedaż wydania w II kwartale wyniosła 1729 egzemplarzy według PBC) – zmienił cenę weekendowego wydania (piątek-niedziela) z 4,20 na 4,80 zł. Poniedziałkowe zdrożało z 3,60 na 4,20 zł, a śródtygodniowe z 3,40 na 4 zł.

Poniedziałkowe wydanie warszawskiej "Polski" zdrożało z 4,50 na 5,10 zł, a piątkowe z 4,90 na 5,50 zł.

Czytaj też: A gdyby nawet Polska Press sprzedano, to za ile? Gazety słabe, strata finansowa, internet w dół

(PAR, 06.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.