Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial kryminalny TVP "Erynie" trafi do oferty Netflixa. Jeszcze w listopadzie

"Erynie" miały być realizowane przez TVP z Netflixem, ale umowę rozwiązano za porozumieniem stron (screen: YouTube/Przewodnik TV)

Serial kryminalny "Erynie", który miał być wspólnym projektem TVP i Netflixa – a który Telewizja Polska ostatecznie wyprodukowała samodzielnie – trafi do oferty giganta streamingowego.

"Erynie" to serial na podstawie powieści Marka Krajewskiego, której akcja toczy się głównie we Lwowie tuż przed wybuchem II wojny światowej. W 1939 roku w mieście grasuje morderca porywający dzieci. Ściga go komisarz Edward Popielski. W serialu występują m.in. Marcin Dorociński, Aleksandar Milćević, Wiktoria Gorodeckaja i Marcin Bosak.

Czytaj też: Jesienny sezon "Polskich biesiad" w TVP 2 miał mniej widzów niż poprzedni

"Erynie" miały być realizowane przez TVP razem z Netflixem, ale umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Telewizja Polska wyprodukowała serial samodzielnie. Producentem wykonawczym była firma MediaBrigade. Serial miał premierę w październiku 2022 roku w serwisie TVP VOD. We wrześniu 2023 trafił też do ramówki TVP HD.

Serial "Erynie" pojawi się teraz w ofercie Netflixa. Premierę zaplanowano na 25 listopada. To kolejna produkcja TVP, która zasili ofertę tego serwisu, m.in. po dokumencie "Ania" i serialach "Polowanie na ćmy" oraz "Rodzinka.pl".

Czytaj też: Serial TVP 2 "Na sygnale" ogląda średnio 1,1 mln widzów. Wyniki powyżej średniej

(MNIE, 04.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.