Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jednemu z szefów w RMF FM pracownicy zarzucili mobbing. "Jest atmosfera wyczekiwania"

– Wyobrażaliśmy sobie, że do czasu wyjaśnienia i zakończenia postępowania szef zostanie odsunięty od pracy albo chociaż wysłany na urlop. Nic takiego się nie wydarzyło – mówi jeden z rozmówców "Presserwisu" (fot. materiały prasowe)

Grupa pracowników RMF FM zarzuciła mobbing jednemu z szefów w tej stacji. Radio zapewnia, że sprawę traktuje poważnie i prowadzi szczegółowe dochodzenie. Zespół wciąż nie poznał jego wyników. Natomiast sam zainteresowany przekazał "Presserwisowi", że nie został poinformowany o żadnym postępowaniu.

O sprawie jako pierwsze napisały Wirtualnemedia.pl. Serwis zacytował pracowników radia: "Pierwsze sygnały dotyczące jego mobberskich działań pojawiły się kilka miesięcy temu, ale generalnie te praktyki trwają, odkąd został szefem, czyli już ładnych parę lat". Zdaniem serwisu pracownicy RMF FM podkreślają, że czekają na wyniki dochodzenia z niepewnością, czy firma nie zamiecie tej sprawy pod dywan.

Zeznawać mogło łącznie ok. 30 osób.

"Presserwis" skontaktował się z osobą wskazywaną przez pracowników jako stosującą niewłaściwe zachowania. Gdy poprosiliśmy o odniesienie się do trwającego dochodzenia, otrzymaliśmy odpowiedź SMS: "Ja nie zostałem poinformowany o żadnym postępowaniu w mojej sprawie". Dopytaliśmy o zarzuty pracowników, ale wiadomość brzmiała: "Odpowiedź pierwsza wyklucza dalsze spekulacje".

Czytaj też: PiS i jego sojusznicy ponownie zdominowali czas dla polityków w TVP i Polskim Radiu

W czerwcu w Grupie Bauer, której częścią jest Grupa RMF, wprowadzona została platforma Speak Up. Jak ustalił "Presserwis", pod koniec lipca jeden z pracowników RMF FM za jej pośrednictwem złożył zgłoszenie antymobbingowe. Z kolei inna grupa swoją skargę wysłała w sierpniu do szefów Bauer Media Audio w Londynie i Bauer Media Group w Hamburgu.

Po tym, jak pracownicy złożyli zawiadomienia, we wrześniu zaczęły się spotkania z nimi. Początkowo rozmowy z pracownikami (także byłymi) przeprowadzali Bartosz Kurzawa (head of compliance w Bauer Media Group) i Małgorzata Gądek (szefowa HR w Grupie RMF). Później brał w nich udział tylko Kurzawa, odbywały się na Teamsach. Według naszych rozmówców zeznawać mogło łącznie ok. 30 osób.

"Chodzi się jak na szpilkach"

– Wyobrażaliśmy sobie, że do czasu wyjaśnienia i zakończenia postępowania szef zostanie odsunięty od pracy albo chociaż wysłany na urlop. Nic takiego się nie wydarzyło – mówi jeden z rozmówców "Presserwisu". – Jest atmosfera wyczekiwania, chodzi się jak na szpilkach – dodaje drugi. Opowiadają, że mijają kolejne tygodnie i wciąż nie dowiedzieli się o wynikach dochodzenia.

Czytaj też: Mediaklub.pl od Ringier Axel Springer Polska zamknięty po blisko trzech latach

Zapytaliśmy prezesa RMF FM Tadeusza Sołtysa, czy poznał już wyniki postępowania. Odesłał nas do Macieja Brzozowskiego, dyrektora PR Grupy Bauer w Polsce.

"W Grupie RMF działamy w sposób uczciwy i zgodnie z wysokimi standardami etycznymi. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie i obecnie prowadzimy szczegółowe dochodzenie w sprawie zarzutów, które się pojawiły" – napisał nam w poniedziałek 16 października Maciej Brzozowski. Tego samego dnia do sprawy – w mailu do pracowników – odniósł się prezes Grupy RMF Kazimierz Gródek.

Czytaj też: "Fakt" – największa polska gazeta codzienna – obchodzi 20-lecie istnienia. Jubileuszowy numer

(KOZ, 24.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.