Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery wiosną wprowadzi platformę Max do Europy

W pierwszym rzucie Max zmieni HBO Max także w Polsce

Kraje, w których jest dostępna usługa HBO Max jako pierwsze otrzymają platformę Max, gdy Warner Bros. Discovery przeprowadzi europejską premierę wiosną 2024 roku. Będzie więc w tym gronie także Polska.

Podczas prezentacji w Cannes prezes Warner Bros. Discovery International Gerhard Zeiler powiedział, że Max trafi wiosną do ponad 20 krajów. Platforma zaprezentuje bogatszą ofertę niż obecnie działające HBO Max. Oferta rozszerzona oferuje treści rozrywkowe z Discovery+ oraz relacje z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Czytaj też: Siedziba BBC oblana czerwoną farbą przez zwolenników Palestyny. "Macie krew na rękach"

W pierwszym rzucie na naszym kontynencie Max zostanie udostępniona odbiorcom w krajach skandynawskich, Hiszpanii, Portugalii, Holandii oraz w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Druga fala wdrożeń planowana jest w późniejszych miesiącach 2024 roku. Prawdopodobnie wtedy obejmie Belgię i Francję, gdzie WBD ma umowę na prezentowanie treści HBO z Amazonem, która będzie wymagała rozwiązania.

Oczekuje się, że premiery w Wielkiej Brytanii i Niemczech nastąpią później z powodu podobnej umowie produkcyjnej ze Sky. Pod koniec obecnego roku Max (na razie funkcjonuje w USA i Kanadzie) pojawi się w krajach Ameryki Łacińskiej. Po debiucie serwisu w Europie koncern Warner Bros. Discovery chce go natomiast wprowadzić w krajach azjatyckich i pacyficznych.

Jak informowano wcześniej, w krajach Beneluksu platforma Max pozostanie przy nazwie HBO Max ze względu na odrębną usługę o nazwie Max, która jest już dostępna na rynku.

Czytaj też: Eurozet: Podcasty uzupełniają się z ofertą tradycyjnych rozgłośni radiowych

(MAC, 17.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.