Dział: INTERNET

Dodano: Październik 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

X Elona Muska pozwane przez X Social Media o używanie znaku towarowego

Elona Muska czeka "X" procesów, bo w technologii ta litera jest używana przez wiele podmiotów

Serwis X Corp, wcześniej znany jako Twitter, został pozwany w sądzie federalnym na Florydzie przez firmę zajmującą się marketingiem, która twierdzi, że nowa nazwa giganta mediów społecznościowych narusza jej znak towarowy zawierający literę "X”.

W pozwie złożonym przez X Social Media zostało stwierdzone, że X Corp, którego właściciel Elon Musk rozpoczął w lipcu rebranding z Twittera na X, spowodowała zamieszanie wśród konsumentów.

Jak pisze agencja Reutera, sprawa jest pierwszą z wielu w związku z literą "X”, która jest powszechnie używana w brandingu technologicznym.

Polecamy: Tego nie wiedziałeś. Netflix po 25 latach zakończył wysyłanie filmów pocztą. Czerwona koperta przeszła do historii

X Social Media z siedzibą w Windermere na Florydzie to agencja reklamowa dla kancelarii prawnych, poszukująca klientów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na jej stronie internetowej podano, że Jacob i Roseanna Malherbe założyli agencję w 2015 roku, aby zapewnić kontakt mieszkańcom Florydy z prawnikami po wycieku ropy z platformy wiertniczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej.

W pozwie stwierdzono, że agencja używa nazwy "X Social Media” od 2016 roku i jest właścicielem federalnego znaku towarowego. Firma twierdzi, że zainwestowała ponad 400 mln dol. w reklamy na Facebooku, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Zmiana marki Twitter na X miała wprowadzić klientów w błąd i spowodowała utratę przychodów.

"W krótkim czasie firma X Corp wykorzystała swoją siłę w mediach społecznościowych, zasoby marketingowe i ogólną sławę w kraju, aby zdominować postrzeganie przez konsumentów swojego znaku X" - stwierdzono w pozwie.

(MAC, 03.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.