Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marsz Miliona Serc zwołany przez Donalda Tuska w kanałach informacyjnych

Marsz 4 czerwca również pokazywała główna, naziemna antena TVN (screen: TVN)

Marsz Miliona Serc, który został zwołany przez Donalda Tuska, lidera Koalicji Obywatelskiej, będzie można oglądać m.in. w TVN 24, Polsat News i w głównym TVN. "1 października wszyscy muszą zobaczyć, że to idzie cała Polska, że wybory to jest starcie Polska kontra PiS" – powiedział Tusk.

Marsz rozpocznie się 1 października o godz. 12 na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy.

Telewizja Polska nie mówi, czy pokaże marsz

Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć w TVN 24 i TVN 24 Go, ale też na główniej, naziemnej antenie TVN.

Czytaj też: W kampanii PiS stawia na YouTube, Koalicja Obywatelska obecna nawet na Instagramie

Relację planuje także Polsat News. – Transmitujemy każde ważne wydarzenie – przekazała nam Dorota Gawryluk, szefowa pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, pytana o relację z marszu.

Z kolei TVP nie odpowiedziała na pytanie, czy pokaże Marsz Miliona Serc.

Marsz został zwołany przez Donalda Tuska. "Formuła jest prosta: jeśli kochasz Polskę, przyjdź na marsz. Serce, które stało się naszym symbolem, nie ma barw partyjnych, tylko biało-czerwone. Nie będziemy tam się zajmować partiami, ani moją, ani żadną inną" – powiedział Tusk w wywiadzie dla tygodnika "Polityka". I dodał: "1 października wszyscy muszą zobaczyć, że to idzie cała Polska, że wybory to jest starcie Polska kontra PiS".

TVP Info wyrywkowo

Poprzedni marsz zwołany przez Tuska, który odbył się 4 czerwca w Warszawie, także był nadawany w TVN, TVN 24 i Polsat News, ale nie było go w TVP Info.

Czytaj też: List 500 dziennikarzy do europosłów ws. zakazu inwigilacji. Towarzystwo Dziennikarskie wśród sygnatariuszy

Według Nielsen Media w TVN oglądały go średnio 594 tys. widzów, a w TVN 24 – 1,22 mln. Łącznie na tych dwóch antenach było to średnio ok. 1,8 mln oglądających. Z kolei w Polsat News marsz miał 304 tys. widzów (pierwsza część) i 211 tys. (druga).

Marszu nie transmitował wtedy naziemny TVP Info, choć wyrywkowo informował o nim, głównie w negatywnym kontekście, wytykając rzekomą niską frekwencję i nienawiść jego uczestników.

Marsz z 4 czerwca odbył się w 34. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Czytaj też: Twaróg: Przeczytałem orlenowski magazyn dla kierowców i już znam kandydatów PiS

(MNIE, KOZ, 29.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.