Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Snapchat+ ma już ponad 5 mln subskrypcji i wygrywa z konkurentami

Snapchat ma już ok. 750 mln użytkowników, płatna wersja ledwie ułamek całości (fot. Thought Catalog/Unsplash.com)

Od czerwca br. oferta subskrypcji Snapchata dodała milion użytkowników, zwiększając łączną liczbę do ponad 5 mln płatnych członków.

Snapchat+ kosztuje 3,99 dol. miesięcznie, został uruchomiony w czerwcu 2022 roku. Po dwóch miesiącach usługa zgromadziła milion subskrybentów. W lutym 2023 firma naliczyła 2 mln, w kwietniu 3 mln. Rok od uruchomienia 4 mln użytkowników płaciły za "ekskluzywne, eksperymentalne i przedpremierowe funkcje".

Celem 10 mln abonentów

Płatni subskrybenci nadal stanowią jedynie ułamek całkowitej liczby 750 mln użytkowników platformy miesięcznie, ale ten szybki wzrost dobrze wróży firmie, która stara się zwiększyć inne niż reklamowe źródła przychodów. Snapchat+ generuje bezpośrednie przychody z aplikacji wynoszące blisko 20 mln dol. miesięcznie.

Czytaj też: Elon Musk chce uczynić z X platformę płatną dla wszystkich użytkowników

Zgodnie z tym, co powiedział w przeszłości dyrektor generalny Snap, Evan Spiegel, firma znajduje się w połowie drogi do swojego "średnioterminowego celu", jakim jest osiągnięcie 10 mln płacących abonentów.

"Od chwili premiery abonenci jako pierwsi wypróbowali ponad 20 nowych funkcji, w tym nasze najnowsze produkty oparte na sztucznej inteligencji, takie jak My AI i Dreams, zanim zostaną one szeroko udostępnione reszcie naszej społeczności" – napisała firma w oświadczeniu.

W porównaniu z innymi sieciami społecznościowymi oferta subskrypcji Snap wygrywa z konkurentami. Po miesiącach namawiania użytkowników i zmuszania reklamodawców do udziału w programie płatnej weryfikacji, oferta premium Elona Muska dla X ma w sumie zaledwie milion płacących członków. Meta nadal nie zgłosiła żadnej liczby subskrybentów swojego modelu Meta Verified na Instagramie i Facebooku.

Czytaj też: Twórca ChatGPT pozwany przez grupę pisarzy za naruszenie praw autorskich

(MAC, 25.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.