Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Zwolnienia grupowe w RASP  |  "Wyborcza" nie opublikowała wywiadu  |  Przychody i zysk netto Radia Eska SA  |  Allegro w przetargu wybiera agencję  |  Awans w strukturach Paramount Global  |  Telewizja Puls planuje poszerzenie oferty serialowej  |  Cennik reklamowy TVN na lipiec  |  ViDoc TV już bez koncesji  |  Warner Bros. Discovery liderem oglądalności  |  Pomorski operator kablowy Petrus  |  Radiowa Jedynka ma nowy serwis  |  Interia nieznacznie przed Google w jednej z kategorii  |  Reportaż Małgorzaty Lachendro z Radia Katowice zwycięzcą Audionomia Award  |  Centrum e-Zdrowia szuka  |  Mediocre wygrywa przetarg  |  Agencja Brand Kolektyw  |  SAR uruchamia projekt  |  Startuje kampania Okocim 3 × Zero  |  Ambasadorki Lotto  |  Serwis CNN w Stanach Zjednoczonych dostępny na platformie Prime Video  |  Amazon MGM Studios wycofuje się z dystrybucji filmu o Samie Altmanie, twórcy OpenAI  |  Meta ukarana za naruszenia przepisów przy zamieszczaniu reklam politycznych  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 41 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce uczynić z X platformę płatną dla wszystkich użytkowników

Elon Musk nie wspomniał o terminie wprowadzenia planu pobierania opłat od użytkowników X/Twittera ani nie powiedział, ile subskrypcja będzie kosztować (fot. Wikimedia Commons)

Elon Musk rozważa możliwość przekształcenia X w platformę całkowicie opartą na subskrypcjach. Stwierdził, że pobieranie opłat od wszystkich użytkowników to jedyny sposób na wyeliminowanie botów. Serwis Bloomberga donosi, że Musk oświadczył tak podczas poniedziałkowej rozmowy na temat sztucznej inteligencji, w której brał udział m.in. premier Izraela – Benjamin Netanjahu.

Właściciel platformy nie wspomniał o terminie wprowadzenia planu pobierania opłat od użytkowników X/Twittera ani nie powiedział, ile to będzie kosztować. Według niego X ma obecnie 550 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, którzy codziennie tworzą 100-200 mln postów.

Czytaj też: Twórca ChatGPT pozwany przez grupę pisarzy za naruszenie praw autorskich

Według branżowego serwisu informacyjnego Platformer Musk już wcześniej rozważał pomysł zamknięcia Twittera całkowicie za paywallem. Miliarder, który jest także dyrektorem generalnym Tesli i SpaceX, powiedział, że sprzedaż reklam na X/Twitterze spadła o 50 proc. od czasu zakupu firmy.

Obecnie cena programu subskrypcyjnego X – dawniej Twitter Blue, obecnie X Blue w ramach rebrandingu Muska – zaczyna się od 8 dolarów miesięcznie.

Jedną z głównych zalet X Blue jest uzyskanie statusu zweryfikowanego znacznika. Inne korzyści obejmują możliwość edytowania postu w ciągu godziny; 50-procentową redukcję reklam; "priorytetowe rankingi" postów w rozmowach i wyszukiwaniu; możliwość opublikowania do 25 tys. znaków (w porównaniu z limitem 280 znaków) oraz możliwość przesyłania filmów długości do 3 godzin lub rozmiarze do 8 gigabajtów. Abonenci usługi Blue są również uprawnieni do otrzymywania części przychodów z reklam.

Czytaj też: Reporterzy bez Granic chcą opracować kodeks zasad dotyczących korzystania z AI przez dziennikarzy

(MAC, 23.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.