Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce uczynić z X platformę płatną dla wszystkich użytkowników

Elon Musk nie wspomniał o terminie wprowadzenia planu pobierania opłat od użytkowników X/Twittera ani nie powiedział, ile subskrypcja będzie kosztować (fot. Wikimedia Commons)

Elon Musk rozważa możliwość przekształcenia X w platformę całkowicie opartą na subskrypcjach. Stwierdził, że pobieranie opłat od wszystkich użytkowników to jedyny sposób na wyeliminowanie botów. Serwis Bloomberga donosi, że Musk oświadczył tak podczas poniedziałkowej rozmowy na temat sztucznej inteligencji, w której brał udział m.in. premier Izraela – Benjamin Netanjahu.

Właściciel platformy nie wspomniał o terminie wprowadzenia planu pobierania opłat od użytkowników X/Twittera ani nie powiedział, ile to będzie kosztować. Według niego X ma obecnie 550 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, którzy codziennie tworzą 100-200 mln postów.

Czytaj też: Twórca ChatGPT pozwany przez grupę pisarzy za naruszenie praw autorskich

Według branżowego serwisu informacyjnego Platformer Musk już wcześniej rozważał pomysł zamknięcia Twittera całkowicie za paywallem. Miliarder, który jest także dyrektorem generalnym Tesli i SpaceX, powiedział, że sprzedaż reklam na X/Twitterze spadła o 50 proc. od czasu zakupu firmy.

Obecnie cena programu subskrypcyjnego X – dawniej Twitter Blue, obecnie X Blue w ramach rebrandingu Muska – zaczyna się od 8 dolarów miesięcznie.

Jedną z głównych zalet X Blue jest uzyskanie statusu zweryfikowanego znacznika. Inne korzyści obejmują możliwość edytowania postu w ciągu godziny; 50-procentową redukcję reklam; "priorytetowe rankingi" postów w rozmowach i wyszukiwaniu; możliwość opublikowania do 25 tys. znaków (w porównaniu z limitem 280 znaków) oraz możliwość przesyłania filmów długości do 3 godzin lub rozmiarze do 8 gigabajtów. Abonenci usługi Blue są również uprawnieni do otrzymywania części przychodów z reklam.

Czytaj też: Reporterzy bez Granic chcą opracować kodeks zasad dotyczących korzystania z AI przez dziennikarzy

(MAC, 23.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.