Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska organizuje Debatę kobiet. Sztab PiS nie odpowiedział na zaproszenie

Pytania w debacie zadadzą dziennikarki Wirtualnej Polski (fot. materiały prasowe)

W przyszłym tygodniu Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą Debatę kobiet. Do udziału w programie zaproszono kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Sztab Prawa i Sprawiedliwości nie odpowiedział redakcji na zaproszenie.

Na przełomie sierpnia i września Wirtualna Polska rozesłała zaproszenia do ogólnopolskich komitetów wyborczych w sprawie udziału w debacie z udziałem kandydatek w wyborach parlamentarnych. Pozytywnie na propozycję odpowiedziały komitety: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Czytaj też: W tygodniu przedwyborczym TVN wydłuży "Fakty". Więcej o kampanii wyborczej

W debacie udział wezmą: Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Joanna Mucha (Trzecia Droga), Anna Bryłka (Konfederacja) i Urszula Barbara Krawczyk (Bezpartyjni Samorządowcy).

Sztab Prawa i Sprawiedliwości jako jedyny nie odpowiedział na propozycję udziału w dyskusji. Miejsce w studiu będzie czekało na przedstawicielkę komitetu PiS do samego startu debaty. 

Debata odbędzie się 26 września o 19.30. Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w mediach społecznościowych WP (YouTube, Facebook).

Pytania będą zadawane w czterech segmentach tematycznych. Moderatorem dyskusji będzie Patrycjusz Wyżga, a pytania zadadzą dziennikarki Wirtualnej Polski: Bianka Mikołajewska, szefowa WP Magazyn (segment: państwo), Karolina Wysota, Money.pl (segment: gospodarka), Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego WP (segment: społeczeństwo) i Dorota Mielcarek, WP ABC Zdrowie (segment: zdrowie).

Czytaj też: Wybory 2023. PiS obiecuje Polakom sport, a KO – rozliczenie za media publiczne

Każda uczestniczka debaty będzie miała możliwość dwukrotnego użycia "kontry", która da jej prawo do riposty lub zadania dodatkowego pytania konkurentce. Skontrowana kandydatka będzie miała odpowiedni czas, by udzielić odpowiedzi swojej oponentce.

Po zakończeniu debaty Wirtualna Polska pokaże #debatępodebacie, w której dziennikarki i komentatorki przeanalizują najciekawsze momenty starcia przedstawicielek partii politycznych.

Czytaj też: Tusk ogłosił, że politycy PO będą chodzić do TVP. Konferencję zakłócił Michał Rachoń

(KOZ, 23.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.