Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przymuszona przez sąd TVP przeprosiła komitet Bezpartyjnych Samorządowców

TVP Info przeprosiło Bezpartyjnych Samorządowców i podało pełne wyniki sondażu (fot. screen/TVP info)

Po sądowej batalii Telewizja Polska przeprosiła komitet Bezpartyjnych Samorządowców za pomięcie go w publikacji wyników badań opinii publicznej. Wyemitowała też stosowne sprostowanie. – Obawialiśmy, że TVP nie wykona korzystnego dla nas wyniku sądu – mówi Bohdan Stawiski, koordynator medialny Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy pozwali TVP w trybie wyborczym za pominięcie ich komitetu podczas publikowania wyników sondażu ośrodka Estymatora dla Dorzeczy.pl na antenie TVP Info. Sytuacja miała miejsce 10 września br.

Sąd Okręgowy w Legnicy 13 września podzielił zastrzeżenia Bezpartyjnych Samorządowców. Nakazał sprostowanie niepełnych informacji o wynikach sondażu w głównym wydaniu "Wiadomości" na antenie TVP 1 i TVP Info oraz w programie "Serwis Info Dzień" w TVP Info.

Czytaj też: Przedwyborcza promocja TVN 24 również u największych operatorów. Większe zapotrzebowanie

TVP odwołała się od wyroku. W piątek 15 września sąd apelacyjny zmienił postanowienie sądu okręgowego, ograniczając obowiązek publikacji przeprosin do anteny TVP Info.

- Obawialiśmy się, że TVP nie opublikuje przeprosin i sprostowania w przekonaniu, że grożą jej za to proporcjonalnie niskie kary. Tak się jednak nie stało. TVP Info opublikowała przeprosiny i sprostowanie, które polegało na podaniu pełnych wyników sondażu Estymatora dla Dorzeczy.pl – mówi w rozmowie z „Presserwisem” Bohdan Stawiski.

(JF, 20.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.