Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

News 24 przygotuje programy z politykami zajmującymi dalsze pozycje na listach wyborczych

Stacja chce, żeby na jej antenie mogli zaprezentować się kandydaci, którzy są mniej znani (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Kanał News 24 (Astro) przygotowuje kilka programów, w których będą brali udział politycy kandydujący w wyborach parlamentarnych. Stacja ma do nich zapraszać tylko tych, którzy startują z dalszych miejsc na listach poszczególnych komitetów wyborczych.

Z naszych ustaleń wynika, że pierwszy z programów będą prowadzili sami politycy, zadając sobie pytania. Drugi będzie rozmową jeden na jeden, w której kandydatów przepyta Agnieszka Dębińska, szefowa redakcji News 24. W kolejnym programie politycy będą odpowiadali na pytania widzów, którzy zadadzą je w trakcie sondy ulicznej.

Debiut jeszcze we wrześniu

Stacja chce, żeby na jej antenie mogli zaprezentować się ci kandydaci, którzy są mniej znani i często nie zasiadali jeszcze w parlamencie. Programy mają zadebiutować na antenie jeszcze we wrześniu.

Czytaj też: "Wielki Test" musiał ustąpić w TVP 1 miejsca programowi Kłeczka. Wróci po wyborach

Nadawca News 24 od kilku miesięcy ma problemy finansowe. Stacja ograniczyła emisję programów na żywo. Odeszło z niej też wielu dziennikarzy. Niektórzy skarżyli się na problemy z terminowym wypłacaniem im pensji.

Obecnie News 24 emituje głównie pasma publicystyczne. Od lipca nie nadaje już serwisów informacyjnych.

Według Nielsen Media kanał News 24 miał w pierwszym półroczu poniżej 0,01 proc. udziału w grupie ogólnej 4+. W czerwcu przestał być mierzony przez Nielsen Media z powodu zaległości płatniczych.

Czytaj też: Polska dyplomacja twierdzi, że robi, co może w sprawie Poczobuta. Ale może niewiele

(MNIE, 11.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.