Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon szykuje dokumenty o Błaszczykowskim, Legii Warszawa i polskich skoczkach

Dokument o Jakubie Błaszczykowskim opowie o początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia kariery piłkarza (fot. materiały prasowe)

W 2024 roku w ofercie serwisu wideo Prime Video, należącego do Amazona, znajdą się trzy nowe polskie dokumenty sportowe - film o Jakubie Błaszczykowskim oraz seriale o Legii Warszawa i polskich skoczkach narciarskich.

Dokument o Jakubie Błaszczykowskim opowie o początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia kariery piłkarza. Za produkcje odpowiada Papaya Films. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus.

Serial dokumentalny o Legii Warszawa ma liczyć sześć odcinków, kamery towarzyszyły drużynie przez 11 miesięcy. Osią zdarzeń serii jest sezon piłkarski 2022/2023, ale dokument znacznie wykracza poza te ramy. Serial wyprodukuje Rochstar. Reżyserem i producentem merytorycznym jest Agata Lipnicka-Boszko.

Także sześcioodcinkowy będzie serial dokumentalny o polskich skoczkach narciarskich. Produkcja ma przybliżyć widzom ukryte dotychczas aspekty tej dyscypliny sportu. Producentem dokumentu jest Endemol Shine Polska. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Adam Nasiłowski.

Pod koniec marca w serwisie Prime Video zadebiutował film "Lewandowski - Nieznany" o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego. Za produkcję odpowiadała Papaya Films.

(KOZ, 07.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.