Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PiS wykorzystuje w kampanii fragmenty programów TVN 24 i Radia Zet. Media protestują

"Stanowczo protestujemy przeciwko bezprawnemu wykorzystywaniu materiałów redakcyjnych oraz wizerunku dziennikarzy TVN do partyjnej i wyborczej propagandy PiS" - czytamy w oświadczeniu (fot. Paweł Wodzyński/East News)

TVN 24 i Radio Zet zaprotestowały przeciwko wykorzystaniu bez zgody fragmentów ich programów w materiałach Prawa i Sprawiedliwości.

PiS w środę zamieścił na Twitterze filmik, który zapowiedział: "Kryzys na granicy z Białorusią pokazał, jak opozycja traktuje polski mundur. Zobaczcie!". Pojawiły się w nim m.in. fragmenty rozmowy z Władysławem Frasyniukiem w "Faktach po Faktach" TVN 24 i relacji reportera "Faktów" Andrzeja Zauchy z granicy polsko-białoruskiej.

"Stanowczo protestujemy przeciwko bezprawnemu wykorzystywaniu materiałów redakcyjnych oraz wizerunku dziennikarzy TVN do partyjnej i wyborczej propagandy PiS. Takie działanie godzi w wiarygodność i niezależność mediów, jest też po prostu zawłaszczeniem cudzej własności" - napisano w oświadczeniu redakcji TVN 24 zamieszczonym na Twitterze.

Z kolei kilka dni temu PiS w spocie "Oddajmy głos Polakom" wykorzystał fragment audycji "Gość Radia Zet".

"Stanowczo protestujemy przeciwko takiemu działaniu, gdyż narusza ono wizerunek Radia Zet jako niezależnego medium, które wobec polityki zawsze zachowuje bezstronność" - napisał zarząd Grupy Eurozet. "Stanowczo nie zgadzamy się, aby fragmenty programu »Gość Radia Zet« ani innych programów stacji były wykorzystywane w materiałach realizujących cele polityczne jakiejkolwiek partii. Jest to skandaliczna praktyka, która uderza w profesjonalny wizerunek naszych dziennikarzy i w niezależność polityczną naszej stacji" - wyjaśniono.

(KOZ, 17.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.