Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

75. nagrody Emmy zostały definitywnie przełożone na 15 stycznia

Nagrody Emmy miały się odbyć 18 września, ale strajk scenarzystów i aktorów zmienił scenariusz organizatorów (screen: YouTube/The Reviewing Network Live)

75. ceremonia wręczenia nagród Emmy została przełożona na 15 stycznia – poinformowały amerykańska Akademia Telewizyjna i sieć nadawcza Fox. Powodem przełożenia ceremonii są trwające strajki hollywoodzkich scenarzystów i aktorów. O tym, że gala odbędzie się w styczniu spekulowano wcześniej, ale teraz decyzja jest ostateczna.

Emmy pierwotnie miały zostać wyemitowane w telewizji Fox 18 września, a nominacje do najwyższych wyróżnień w telewizji ogłoszono w lipcu, tuż przed ogłoszeniem rozpoczęcia strajku przez aktorów.

Czytaj też: Disney+ zablokuje możliwość współdzielenia kont – wzorem Netflixa

Związki zawodowe scenarzystów i aktorów wspólnie strajkują po raz pierwszy od 1960 roku, skutecznie wstrzymując produkcję scenariuszy programów telewizyjnych i filmów oraz wpływając na działalność wielkich firm w świecie rozrywki.

Najwięcej nominacji do nagród mają seriale HBO – "Sukcesja" sezon czwarty (27) i "The Last of US" (24). HBO jest też zdecydowanym liderem wśród firm, ze 127 nominacjami.

Czytaj też: Pozew zbiorowy przeciwko Google o 5 mld dol. za naruszanie prywatności internautów

(MAC, 11.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.