Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The Sun" i MailOnline prowadzą dochodzenie wobec dziennikarza. Znów aspekt seksualny

Dziennikarz odciął się od zarzutów, nazywając je "polowaniem na czarownice" (screen: YouTube/Novara Media)

Po wybuchu skandalu z udziałem prezentera BBC Huw Edwardsa, teraz wydawcy "The Sun" i MailOnline badają zarzuty wobec ich współpracownika, a obecnie prezentera GB News – Dana Woottona.

Jego były partner miał poinformować media, że Wootton pod internetowym pseudonim "Martin Branning" udawał fikcyjnego agenta show-biznesu, aby oferować atakowanym przez siebie kwoty do 30 tys. funtów, za udostępnienie mu zdjęć o charakterze seksualnym. Wśród osób na jego  celowniku znalazł się dyrektor wykonawczy w News UK Ruperta Murdocha wraz z co najmniej sześcioma innymi pracownikami gazety "The Sun", będących użytkownikami aplikacji randkowych Grindr i Gaydar. O rzekomych działaniach dziennikarza w latach 2008-2018 napisał portal Bylinetimes.com. 

Czytaj też: Prezenterem BBC, który kupował zdjęcia nagiego chłopca, jest Huw Edwards

News UK (wydawca "The Sun") oraz DMG Media (Mail Online, którego Wootton jest stałym felietonistą) prowadzą wspólne dochodzenie. Dziennikarz, który od 2021 roku jest prezenterem wieczornego programu GB News – "Dan Wootton Tonight" – na antenie odciął się od zarzutów, nazywając je "polowaniem na czarownice".

(MAC, 22.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.