Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ przejmuje udziały w Viaplay. Skandynawska platforma wycofuje się z Polski

Canal+ jest już obecny na 50 terytoriach. W Viaplay na razie będzie mieć 12 proc. udziałów (fot. Wikimedia Commons/Lionel Allorge)

Francuska grupa Canal+ nabyła 12 proc. udziałów w Viaplay, skandynawskiej platformie streamingowej, która ogłosiła w czwartek, że zwolni 25 proc. pracowników (oznacza to likwidację 450 miejsc pracy) i wycofa się z niektórych rynków. W tym z Polski.

Spółka zależna koncernu Vivendi – Canal+ – jest już obecna na 50 terytoriach i może pochwalić się 25,5 mln abonentów, z czego 16 mln pochodzi z Francji. Płatna telewizja jest także większościowym udziałowcem południowoafrykańskiej platformy MultiChoice.

Czytaj też: Właściciel Viaplay chce wycofać się z polskiego rynku

Viaplay Group natomiast będzie zwalniać. W tym gronie znajdzie się m.in. CCO firmy dla krajów nordyckich Filippa Wallestam, jedna z ważniejszych postaci pracujących przy oryginalnych produkcjach platformy. 

Przewiduje się, że straty operacyjne Viaplay za cały rok wyniosą od 83 do 102 mln dol. 

W Polsce, gdzie Viaplay przejęła po Canal+ transmisje z ligi angielskiej, platformy już współpracują. Canal+ zachował część transmisji, a mecze pokazywane są z głosem komentatorów Viaplay.

Czytaj też: Wycofanie się Viaplay z Polski to szansa dla konkurencji na przejęcie jego praw sportowych

(MAC, 21.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.