Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Associated Press wchodzi we współpracę z twórcą ChatGPT. Precedens w branży

Associated Press udostępni OpenAI bogate archiwum wiadomości (fot. Emiliano Vittoriosi/Unsplash.com)

Associated Press udziela licencji na wykorzystanie swojego archiwum wiadomości firmie OpenAI, badając wykorzystywanie generatywnej sztucznej inteligencji. Jeżeli współpraca się powiedzie, będzie to precedens w branży informacyjnej.

Wydawca wiadomości uzyska dostęp do technologii i wiedzy produktowej OpenAI w ramach umowy, której szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

AP nie ujawnia również, w jaki sposób zintegruje technologię OpenAI w swoich operacjach informacyjnych. Agencja wykorzystuje już sztuczną inteligencję do automatyzacji raportów o zarobkach firmy, podsumowywania wydarzeń sportowych i transkrypcji niektórych wydarzeń na żywo.

Czytaj też: Threads długo nie trafi do Europy. Meta gra z Europejczykami i pokazuje: "Jesteście przeregulowani!"

Zapasy wiadomości pomogą dostarczyć ogromne ilości danych potrzebnych do szkolenia systemów AI, takich jak ChatGPT, które olśniły konsumentów i firmy możliwością planowania wakacji, streszczania dokumentów prawnych czy pisania kodu komputerowego.

"Generative AI to szybko rozwijająca się przestrzeń o ogromnych implikacjach dla branży informacyjnej" – powiedziała Kristin Heitmann, wiceprezeska AP i dyrektorka ds. przychodów.

"Informacje od AP – wraz z dostępem do ich wysokiej jakości archiwum tekstowego opartego na faktach – pomogą poprawić możliwości i użyteczność systemów OpenAI" – powiedział Brad Lightcap, dyrektor operacyjny firmy.

Niektóre organizacje medialne już wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję do swoich treści. BuzzFeed ogłosił, że użyje AI do przeprowadzania quizów na swojej stronie, a The New York Times wykorzystał ChatGPT do stworzenia w tym roku generatora wiadomości walentynkowych.

Czytaj też: Bard, czyli sztuczna inteligencja od Google pisze i mówi po polsku. Ale ustępuje ChatGPT

(MAC, 17.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.