Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aktorzy Hollywood dołączyli do strajku scenarzystów. Wszystkie produkcje zagrożone

Zarówno SAG-AFTRA, jak i Writers Guild of America (WGA) domagają się podwyżek. Strajk tych dwóch grup zawodowych dotyka Hollywood po raz pierwszy od 60 lat (screen: YouTube/The Hollywood Reporter)

Negocjacje aktorów z hollywoodzkimi studiami filmowymi i telewizyjnymi nie przyniosły porozumienia i w czwartek rada reprezentującego aktorów związku zawodowego SAG-AFTRA jednogłośnie opowiedziała się za dołączeniem do strajkujących od początku maja scenarzystów.

Zarówno SAG-AFTRA, jak i Writers Guild of America (WGA) domagają się podwyżek wynagrodzenia podstawowego oraz zapewnień, że ich praca nie zostanie zastąpiona przez sztuczną inteligencję.

Czytaj też: Prezenterem BBC, który kupował zdjęcia nagiego chłopca, jest Huw Edwards

Strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych spowodował, że nadawane na żywo wieczorne talk-show w stacjach telewizyjnych zostały zastąpione przez powtórki, zakłócił przygotowania do planowanych na jesień produkcji telewizyjnych i wstrzymał prace nad wysokobudżetowymi filmami kinowymi.

Natomiast strajk aktorów zmusi do całkowitego zawieszenia produkcji i spowoduje duże kłopoty także dla serwisów streamingowych, takich jak Netflix.

Strajk tych dwóch grup zawodowych dotyka Hollywood po raz pierwszy od 60 lat.

Czytaj też: Bard, czyli sztuczna inteligencja od Google pisze i mówi po polsku. Ale ustępuje ChatGPT

(MAC, 14.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.