Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Sukcesja" liderem nominacji do 75. nagród Emmy

Kieran Culkin, Sarah Snook i Jeremy Strong z nominacjami aktorskimi za ostatni sezon "Sukcesji" (fot. Press.wbd.com)

Czwarty, ostatni sezon "Sukcesji" został liderem pod względem nominacji do telewizyjnych nagród Emmy, które w tym roku mają się odbywać po raz 75. Serial HBO ma 27 nominacji, w tym w najbardziej istotnych kategoriach.

Dwukrotny zwycięzca w kategorii najlepszego serialu dramatycznego ma godnego konkurenta w postaci "The Last of Us", który zdobył 24 wyróżnienia. To także produkcja HBO. Inne nominowane serie w tym zestawie to "Ród smoka", "Biały Lotus" (oba także w ramach produkcji telewizji i serwisu Max, należących do Warner Bros. Discovery), "Andor" (Disney+), "Zadzwoń do Saula", "The Crown" i "Yellowjackets" (wszystkie od Netflixa).

 "Ted Lasso” (Apple TV+), w przeszłości kolejny podwójny zdobywca nagrody Emmy dla najlepszego serialu, będzie rywalizować o tytuł najlepszej seryjnej komedii z "Barry" (HBO), "Misja: Podstawówka" (Amazon), "The Marvelous Mrs. Maisel", "Jury Duty” (wszystkie Amazon), "The Bear”, "Zbrodnie po sąsiedzku" (oba Disney+) i "Wednesday" (Netflix).

Nominacje ogłoszono w środku napięć pracowniczych, które mogą opóźnić ceremonię wręczenia nagród Emmy, zwykle odbywającą się we wrześniu. Scenarzyści filmowi i telewizyjni strajkują od dwóch miesięcy, zaś aktorzy są na skraju strajku.

"Mamy nadzieję, że trwające negocjacje gildii dojdą do sprawiedliwego i szybkiego rozwiązania" - powiedział Frank Scherma, prezes i dyrektor generalny amerykańskiej Akademii Telewizyjnej na początku ogłoszenia nominacji.

W kategoriach aktorskich gwiazdy serialu "Sukcesja" - Brian Cox, Jeremy Strong i Kieran Culkin - zmierzą się ze sobą w kategorii najlepszy aktor dramatyczny (choć postać pierwszego z nich zmarła już w trzecim na dziesięć emitowanych odcinków). Występująca w tym samym serialu Sarah Snook jest uważana za faworytkę do zdobycia nagrody dla najlepszej aktorki dramatycznej.

Poprzedni zdobywca nagrody Emmy, Jason Sudeikis, współtwórca i gwiazda "Ted Lasso", został nominowany do nagrody dla najlepszego aktora komediowego po raz trzeci.

Nominowani po raz pierwszy w tej kategorii Jeremy Allen White z "Bear" i Jason Segel z "Terapii bez trzymanki" są również wśród tych, którzy będą rywalizować o miano najlepszego aktora komediowego.

W kategorii aktorki komediowej nominowano gwiazdę "Pani Maisel" - Rachel Brosnahan. A także twórczynię i gwiazdę "Misja: Podstawówka" ("Abbot Elementary") Quintę Brunson, aktorkę "Dead to Me” Christinę Applegate, Natashę Lyonne za główną rolę w "Poker Face” oraz Jennę Ortegę. z "Wednesday".

Zwycięzcy zostaną wybrani przez ok. 20 tys. członków Akademii Telewizyjnej.

Ceremonia ma się odbyć 18 września i będzie transmitowana w sieci telewizyjnej Fox. - Organizatorzy zdecydują bliżej tej daty, czy zmienić termin - powiedział rzecznik Akademii.

https://www.youtube.com/live/shV9zspcTWU?feature=share

(MAC, 13.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.