Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Kozłowska odchodzi z funkcji redaktor naczelnej "Faktu"

Nowa naczelna obejęła stanowisko 14 stycznia 2019 r. (fot. Krzysztof Burski/Fakt)

Katarzyna Kozłowska odchodzi ze stanowiska redaktorki naczelnej  dziennika "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) – dowiedział się "Presserwis". P.o. redaktora naczelnego dziennika został Marcin Kowalczyk, wicenaczelny "Faktu". Katarzyna Kozłowska kierowała "Faktem" od 14 stycznia 2019 roku.

Katarzyna Kozłowska objęła stanowiska redator naczelnej "Faktu" w styczniu 2019 r. Obowiązki naczelnego pełnił wtedy wiceszef tytułu Marcin Walter, a przejął je we wrześniu 2018 r, kiedy ze stanowiska zrezygnował Robert Feluś. Feluś odszedł po tym, jak gazeta artykuł o samobójstwie syna byłego premiera Leszka Millera opatrzyła tytułem "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur".

Czytaj też: TVP Info ruszyła z programem, w którym rozlicza rzekome manipulacje TVN

Zanim Katarzyna Kozłowska została naczelną, była wicenaczelną "Super Expressu" (ZPR Media), "Wprost" (AWR Wprost) i "Show" (Wydawnictwo Bauer"). Prowadziła wydawnictwo Kurhaus Publishing. W Fakcie pracowała też w latach 2004-2007 jako ostatnio jako szefowa działu Polityka.

Już po naszej informacji RASP wystosował oficjalny komunikat.

- Z powodów rodzinnych nie będę mogła w najbliższym czasie poświęcić się tej odpowiedzialnej roli w sposób, który by mnie satysfakcjonował. W związku z tym już jakiś czas temu poprosiłam zarząd o odwołanie mnie z funkcji redaktor naczelnej Faktu - mówi Katarzyna Kozłowska cytowana w komunikacie. - Bardzo dziękuję Zespołowi Faktu: dziennikarzom, redaktorom, wydawcom, fotoedytorom, specjalistom social mediów, fotografom, grafikom, montażystom, specjalistom korekty za te ponad 4 intensywne lata – w trakcie których stworzyliśmy 1400 wydań Faktu i wydaliśmy serwis ponad 1600 razy. Dziękuję Wam za Waszą otwartość i za to, że mogłam się od Was uczyć.

- Z pewnością przed Faktem, podobnie jak przed całym rynkiem medialnym, stoi wiele wyzwań. Nie mam jednak wątpliwości, że RASP będzie dla redakcji pewnym, stabilnym parterem. Jestem wdzięczna Wydawnictwu, moim szefom i kolegom, za zapewnienie mi jako redaktorowi pełnej niezależności – dodała Katarzyna Kozłowska.

Maciej Kozielski

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.