Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 może zrezygnować z kultowego "Magazynu kryminalnego 997"

Gospodarzem programu jest Dariusz Bohatkiewicz (screen: Tvp.pl)

TVP 1 rozważa rezygnację z emisji "Magazynu kryminalnego 997" – nieoficjalnie ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że program najprawdopodobniej nie znajdzie się w jesiennej ramówce. Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie o przyszłość "Magazynu kryminalnego 997". Ostatnie wydanie programu w tym sezonie nadano w minionym tygodniu. Cykl można było oglądać w czwartki po 23.

Radio Maryja o komunistycznych korzeniach programu

W TVP 1 program gości od 2018 roku. Wcześniej pokazywał go TVP 2 – od 1986 do 2010 roku (jesienią 2009 był emitowany w TVP Info). Jesienią 2017 roku magazyn wrócił do Dwójki, ale po jednym wydaniu został zdjęty z ramówki.

Czytaj też: KRRiT otrzymała cztery skargi na TVP dot. serialu dokumentalnego Cenckiewicza i Rachonia

Stało się to dwa dni po tym, jak Radio Maryja na swojej stronie zacytowało wypowiedź o komunistycznych korzeniach tego programu. W 2018 "Magazyn kryminalny 997" powrócił na antenę, tym razem do Jedynki. Jego gospodarzem został Dariusz Bohatkiewicz. Wcześniej, od 1990 roku program prowadził Michał Fajbusiewicz.

Obecnie Fajbusiewicz współpracuje z kanałem Crime+Investigation Polsat (A+E Networks), gdzie prowadzi cykl "Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni".

W "Magazynie kryminalnym 997", który powstaje we współpracy z Komendą Główną Policji, przedstawiane są autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne.

Czytaj też: Także Robert Górski zrezygnował ze "Szkła kontaktowego" w TVN 24. A za nim Artur Andrus

(MNIE, KOZ, 19.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.